Jak uniknąć utrudnień podczas Światowych Dni Młodzieży.

1
29

Podczas rozpoczynających się we wtorek 26 lipca Światowych Dni Młodzieży Kraków i Brzegi ma odwiedzić 1,5 mln osób, trzeba liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu.

Jeszcze kilka miesięcy temu szacowano, że w tej największej imprezie na świecie będzie uczestniczyć nawet 2,5 mln osób. Na mniejsze zainteresowanie ma wpływ m.in. zagrożenie terrorystyczne ale także uroczystości w Częstochowie, gdzie w czwartek 28 lipca odbędzie się nabożeństwo z udziałem Papieża z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski.

Z największymi utrudnieniami należy liczyć się w czwartek 28 lipca kiedy Papieża na Błoniach powita około 700 tys. osób oraz na zakończenie ŚDM w niedzielę 31 lipca w których może uczestniczyć nawet 1,5 mln osób.

Utrudnienia podczas Światowych Dni Młodzieży

Z uwagi na utrudnienia wynikające ze wzmożonego ruchu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaleca objazd dla ruchu tranzytowego po drogach krajowych wokół aglomeracji krakowskiej. W celu zapewnienia przejazdu drogami krajowymi na uroczystości związane ze ŚDM w Krakowie oraz zgodnie art. 23 ustawy z dnia 18 marca 2016 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z organizacją wizyty Papieża w Polsce oraz Światowych Dni Młodzieży, GDDKiA udostępnia wykaz dróg rekomendowanych.

Jak uniknąć utrudnień w ruchu podczas Światowych Dni Młodzieży.

Zobacz także: Wracają kontrole na naszych granicach.