Jak uniknąć utrudnień podczas Światowych Dni Młodzieży.

182

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Podczas rozpoczynających się we wtorek 26 lipca Światowych Dni Młodzieży Kraków i Brzegi ma odwiedzić 1,5 mln osób, trzeba liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu.

Jeszcze kilka miesięcy temu szacowano, że w tej największej imprezie na świecie będzie uczestniczyć nawet 2,5 mln osób. Na mniejsze zainteresowanie ma wpływ m.in. zagrożenie terrorystyczne ale także uroczystości w Częstochowie, gdzie w czwartek 28 lipca odbędzie się nabożeństwo z udziałem Papieża z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski.

Z największymi utrudnieniami należy liczyć się w czwartek 28 lipca kiedy Papieża na Błoniach powita około 700 tys. osób oraz na zakończenie ŚDM w niedzielę 31 lipca w których może uczestniczyć nawet 1,5 mln osób.

Utrudnienia podczas Światowych Dni Młodzieży

Z uwagi na utrudnienia wynikające ze wzmożonego ruchu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaleca objazd dla ruchu tranzytowego po drogach krajowych wokół aglomeracji krakowskiej. W celu zapewnienia przejazdu drogami krajowymi na uroczystości związane ze ŚDM w Krakowie oraz zgodnie art. 23 ustawy z dnia 18 marca 2016 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z organizacją wizyty Papieża w Polsce oraz Światowych Dni Młodzieży, GDDKiA udostępnia wykaz dróg rekomendowanych.

Jak uniknąć utrudnień w ruchu podczas Światowych Dni Młodzieży.

Zobacz także: Wracają kontrole na naszych granicach.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia