Tesla – samochód marzeń

78
Tesla

Tesla, coś, co jest poza zasięgiem naszych możliwości, często staje się również marzeniem wielu osób. Nic dziwnego, w końcu, lubimy bardzo podążać za czymś luksusowym, a nawet całkowicie nieosiągalnym. Jednym z takich marzeń motoryzacyjnych jest Tesla – samochód niesamowicie drogi, ale zapewniający tanią eksploatację.

 

 

 

amerykański hit

 

 

Tesla jest samochodem, które zostało specjalnie zaprojektowane przez amerykański koncern motoryzacyjny. Ponadto jest uznawane, za jedno z najbezpieczniejszych aut na całym świecie, ze względu na specjalną ochronę przed dachowaniem, a także wykorzystanie aluminium w karoserii. Do tego przyspieszenie… Mnóstwo innych zalet przemawia za tym, by po prostu marzyć i śnić o tym aucie.

 

 

Tesla – model elektryczny

 

 

Jednak Tesla największym zainteresowaniem cieszy się z zupełnie innego powodu. Jest to samochód w stu procentach zasilany na prąd elektryczny. Dzięki temu eksploatacja Tesli utrzymuje się na poziomie około 6 złotych na 100 kilometrów. Ale podróżując po Europie lub Stanach Zjednoczonych, możemy doczekać się darmowego zasilania. Koncern mianowicie właścicielom Tesli zagwarantował dożywotnie bezpłatne „tankowanie” na stacjach SuperCharger.

Tesla
SONY DSC

Nie zawsze jednak jest tak kolorowo. Ładowanie do 100% baterii w takich punktach może trwać nawet do 9 godzin. Natomiast ładując samochód przy tradycyjnych gniazdkach 230V, ten czas przedłuża się nawet do 27 godzin. Ponadto najtańsze modele kosztują od 70 tys. dolarów amerykańskich. Czy zatem Tesla dla wielu osób pozostanie tylko marzeniem? Marzyć zawsze warto, bo niektóre z nich mimo wszystko się spełniają. Ale jeśli to czy inne auta elektryczne Cię nie bawią to koniecznie zobacz Renault Megane GT, skrzynia dwusprzęgłowa DCT