Genesis G80 już w sprzedaży.

93

Genesis to nowa, luksusowa marka motoryzacyjna. W lutym podczas targów motoryzacyjnych w Busan miała miejsce światowa premiera modelu G80, a teraz został on już wprowadzony do sprzedaży w Korei.

Jest to drugi model Genesis – po wprowadzonym pod koniec ubiegłego roku G90. Marka już niedługo wzbogaci się o trzeci kolejny – G90 Sport, który pojawi się w sprzedaży w październiku.

Szef centrum projektowego firmy – Luc Donckerwolke, zwraca uwagę na wyjątkowy design model Genesis – na połączenie elegancji i ekskluzywności.

Genesis G80 1

Genesis G80 to zaawansowany technologicznie sedan o dynamicznym wyglądzie.

Szczególnie zwracamy uwagę na elegancki grill, ledowe adaptacyjne światła oraz chromowane elementy wykończenia po bokach i z tyłu samochodu. Wnętrze także robi dobre wrażenie – deska rozdzielcza przypomina inne europejskie marki premium, a wszystko jest uporządkowane i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Całość uzupełniają 18-calowe koła które gwarantują komfort jazdy i dynamikę prowadzenia.

Genesis G80 4

G80 może być wyposażony w silnik benzynowy albo o pojemności 3,3L (282 KM) albo 3,8L (315 KM) współpracujący z 8-biegową skrzynią automatyczną. Zastosowano wiele systemów bezpieczeństwa, m.in. aktywny tempomat z funkcją automatycznego hamowania (ASCC), system utrzymywania pasa ruchu (LKAS) czy system monitorujący zmęczenie kierowcy (DAA).

Do końca roku model G80 zostanie wprowadzony do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, Rosji oraz wybranych krajach na Bliskim Wschodzie.

Genesis G80 2

Kolejny model Genesis G80 Sport będzie miał bardziej sportową sylwetką, nowy grill oraz podwójny wydech. Do napędu posłuży turbodoładowany silnik 3,3L (370 KM).