Bolączki aut używanych

4
17
Bolączki aut używanych

Niektóre z pozoru sprawiają niesamowite wrażenie. Tak na prawdę każde używane auto ma jakiś ukryty mankament…

Często nie stać nas na nowe auto, dlaczego decydujemy się na zakup używanego samochodu. Warto jednak też napomnieć, że nowe również nie oznacza prawdy. Handlarze potrafią tak wyremontować i “odpicować” samochód, by tylko zachęcić kupca do zakupu. Rzecz ta również dzieje się z licznikiem, bo jak teraz wiadomo, wszystko jest elektryczne to i również za pomocą komputera da się cofnąć licznik.

Bolączki aut używanych

Bolączki aut używanych

Wróćmy do sedna tematu. Używane samochody mają również ten sam, gorszy problem z licznikami. Sprowadzony samochód z Niemiec potrafi mieć cofnięty licznik nawet o 100 000-200 000 km! Warto pamiętać, że samochód sprowadzony z Niemiec i oferowany przez handlarza nigdy nie będzie mieć przebiegu 100 000-150 000! Kolejną sprawą jest fakt iż w tym roku nastąpiły powodzie w Niemczech i Francji. Samochody po powodzi trafiły też już do naszego kraju, mające po kilka lat lub miesięcy. Niestety sprawa oszustw samochodowych dotyczących pochodzenia czy ich stanu jest powszechna.

Kolejne sprawy to oględziny samochodu. Zawsze powinno się mieć oko na tapicerkę i samą kierownicę. One najlepiej pokazują eksploatację samochodu. Za zgodą właściciela, możemy również udać się do najbliższej stacji kontroli, by móc ocenić stan podłogi, hamulców i ewentualne wycieki. Jeżeli zauważymy tez podejrzany element karoserii, który bardziej odróżnia się od innych możemy być nastawieni na to, że samochód zaliczył wypadek.

Bolączki aut używanych

Pozostałe usterki, typu nie działające światła, elektryczne szyby, centralny zamek czy przykładowy obrotomierz należy sprawdzić od razu na miejscu. Dla bardziej wymagających kupujących lub fanów klasyków na pewno istotnymi rzeczami będą oryginalne części, uszkodzenia mikro części wnętrza, rysy na szybach czy zwykła kompletność emblematów interesującego nas pojazdu.

Warto pamiętać o najważniejszych rzeczach, dopiero później pamiętajmy o kolejnych.Doświadczenie uczy że praktyka to podstawa ale też regularność i precyzja działań.

Poczytaj o polskiej ciężarówce: LEGENDA TRANSPORTU – STAR 28/29