Ciekawe postoje na długich trasach w Polsce Północnej

0
14

Jeżeli szykuje nam się dłuższa podróż na Północ Polski, zapewne warto rozplanować sobie trasę w taki sposób, żeby podzielić na etapy, by nie ulec zbytniemu zmęczeniu. Kierowcy na rozmaitych forach oraz serwisach internetowych wymieniają się swoim cennym doświadczeniem, a nawet punktują i oceniają wybrane parkingi. Dzięki temu jednak mamy sporo informacji oraz rekomendacji, w jakich punktach rzeczywiście warto zaplanować sobie postój.

Canpol Polska, w Seroczynie – Droga Krajowa nr 22 Człuchów – Wałcz

Na pewno jest to miejsce przyjazne nie tylko dla kierowców, ale i również podróżujących z nimi pasażerów, szczególnie tych najmłodszych. Tutejszy postój słynie przede wszystkim z mini ZOO, a także rekreacyjnie zagospodarowanego terenu. Tutaj naprawdę można nie tylko rozprostować kości, oderwać się od jazdy, ale również potraktować te miejsce jako jedną z atrakcji turystycznych. Oczywiście można również bardzo smacznie zjeść. Sami kierowcy podpowiadają, żeby dzwonić do baru jeszcze z trasy, dzięki temu zaraz po przyjeździe czeka na nas ciepły posiłek.

 

holiday2

 

Setpol Olchowo – droga krajowa nr 6 na Gdańsk

 

Jeśli wybieramy się aktualnie do Gdańska, na pewno w trasie możemy poczuć się niezwykle głodni. Wybieramy dwa warianty: albo zajeżdżamy do pierwszego lepszego zajazdu, w którym eksperymentujemy z jedzeniem, albo stajemy w Olchowie. Z opinii wieku kierowców wynika, że można tutaj nie tylko zjeść smacznie, ale i również bardzo tanio.

Bar u Ani, Jastrowie

Decydując się na postój w celu posilenia swoich żołądków, a niekoniecznie w celu tankowania, można z powodzeniem zatrzymać się w Jastrowiu w Barze u Ani. Kierowcy rekomendują, że jest to miejsce naprawdę godne polecenia. Przede wszystkim można liczyć tutaj na smaczne i tanie jedzenie. A na talerzu zawsze otrzymamy bardzo dużą porcję.

Wakacje trwają w pełni. Czy Wy też wybierając się nad polskie Morze, macie swoje ulubione postoje, w których zregenerujecie siły, bądź zawsze wpadniecie na coś pysznego? Podzielcie się swoimi ulubionymi miejscami na odpoczynek w podróży.