Samochodem po Mazurach

1190

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mazury samochodem

Mazury – Kraina Wielkich Jezior, lasów, ogromnych jagód i aromatycznych grzybów. Jednak oprócz imponującej przyrody, kryje się tutaj jeszcze wiele wspaniałych zabytków, które warto zobaczyć na własne oczy. Jakim sposobem można tego dokonać? W końcu najszybszym i niezawodnym środkiem transportu, jest nasze auto.

 

Szlak samochodowy po Mazurach – Starujemy z Giżycka

 

Mazury samochodem czyli szlak rozciągający się w długiej pętli z Giżycka przez Kruklanki z powrotem do Giżycka. Oczywiście po drodze będziemy mijać wiele miejscowości i wiosek, w których kryją się przyrodnicze bądź historyczne skarby. Rzeczywiście nasza trasa ma początek w Giżycku, a dokładniej na ulicy Warszawskiej, a następnie Suwalskiej, po to, by później kierować się na Kruklanki. W rejonie tej wsi znajduje się między innymi cmentarz pochodzący z I Wojny Światowej, a także wiele poniemieckich bunkrów.

Gdy będziemy przejeżdżać Mazury samochodem przez Puszczę Borecką, to jednocześnie możemy po drodze zwiedzić kilka rezerwatów. Chociaż wcześniej na pewno zajrzeć do Stacji Hodowli Żubrów. Dzięki temu możemy zobaczyć te majestatyczne oraz wzbudzające respekt zwierzęta na własne oczy. Wracając do Puszczy Boreckiej, możemy zobaczyć niesamowite rezerwaty, takie jak Mazury, Lipowy Jar, czy też Wyspa Lipowa.

Kolejny etap podróży

Mazury samochodem

Wybierając się dalej w podróż, możemy mijać wspaniałe miejsca. Do nich zalicza się między innymi śluza, która znajduje się na rzecze Sapina. Jej historia ma początek w 1910 roku. Właśnie wtedy postawiono tę śluzę, by wykonać kolejne kroku w budowie Kanału Mazurskiego.

Następną miejscowością na naszej trasie, jaką jest szlak samochodowy po Mazurach, jest Pozedrze. To tutaj właśnie Heinrich Himmler posiadał swoją kwaterę, która w chwili obecnej nazywana jest Czarnym Szańcem. Ostatecznie nasza podróż samochodowa kończy się ponownie w Giżycku.

Czy Ty także przepadasz za Mazurami? Jakie trasy masz za sobą pokonane, albo jakie szlaki samochodowe masz w planach do przejechania w najbliższym czasie?

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia