Suzuki Burgman 125 – miejski samuraj

jeden z ciekawszych skuterów na prawo jazdy kat B czyli do 125 cm3

2944
Suzuki Burgman 125

W pewien czerwcowy weekend miałem okazję poruszać się  jednośladem Suzuki Burgman 125, i tu rodzi się pytanie skuter czy już motocykl . Tego typu pojazdy nazywane są maxiskuterami.

Suzuki Burgman 125cm

– Moc 12kM,

– 4 suwowy, 1cylindrowy chłodzony cieczą z elektronicznym wtryskiem paliwa.

– Przeniesienie napędu skrzyniaCVT,

– masa 159kg.

Suzuki Burgman 125

Suzuki Burgman 125 to bez wątpienia elegancki miejski pojazd prowadzi się go zaskakująco łatwo jest zwinny i zwrotny, idealny na zakorkowane miasta. Wyposażony w  gigantyczną wygodną kanapę, duży schowek pod siedzeniem oraz kilka mniejszych schowków z gniazdem zapalniczkowym  które można wykorzystać chociażby do naładowania baterii telefonu bądź nawigację robi go miejskim skuterem. Kierowca ma do dyspozycji komputer pokładowy na którym można sprawdzić ilość przejechanych km, ilości paliwa w zbiorniku oraz średnie spalanie. Znajduje się tez kontrolka ECO która informuje nas, kiedy poruszamy się ekonomicznie a zarazem ekologicznie.

Suzuki Burgman 125

Suzuki Burgman 125

Silnik tego skutera to sprawdzona i niezawodna konstrukcja a zarazem oszczędna jednostka. Silnik tego cacka pracuje cicho i perfekcyjnie. Pozwala poruszać się dynamicznie z prędkością 50-80 km/h gdy skuterem poruszamy się ze stabilną prędkością zapala nam się kontrolka Eco.

trudy testu 125 cm3

 

Podczas weekendu z Suzuki Burgman 125 poruszaliśmy się w różnych warunkach drogowych, na obwodnicy miasta Warszawy rozpędziliśmy tego mieszczucha  do prędkości 125km/h. Sprawa ma się trochę inaczej gdy przemieszczamy się z pasażerem. Burgman staje się mniej stabilny a w zakrętach jest mało precyzyjny, to wyłącznie wina małych rozmiarów kół. Przednie koło to 13 calowa obręcz z oponą 110 oraz tył to 12 calowa alufelga z dość dobrze wyglądającą oponą w rozmiarze 130.

Suzuki Burgman 125

Hamulce naszego japońskiego jednośladu są tarczowe działają na przyzwoitym dobrym poziomie i są wspomagane przez system abs. Dają kierującemu bezpieczne i  skuteczne hamowanie w każdych warunkach drogowych i pogodowych. Podczas weekendu okazało się ze apetyt na paliwo oscyluje w granicach 3,2 litra benzyny. Na 100km według wskazania komputera pokładowego, natomiast w zbiorniku paliwa mieści ponad 10 litrów paliwa co umożliwia naszemu Japończykowi na 300km przebiegi miedzy tankowaniem .

Suzuki Burgman 125Suzuki Burgman 125

W obecnej sytuacji Suzuki Burgman 125 jest klasą dla siebie. Jego osiągi oraz właściwości jezdne zaspokoją początkującego kierowcę jednośladów. Dla kierowców samochodów którzy chcą się przesiąść na 2 koła a pozwalają na to obecne przepisy. Suzuki Burgmana można prowadzić na prawo jazdy  kat B. Na pewno jest dobry kąsek dla osób które maja zamiar rozpocząć swoją przygodę z jednośladami. Jeśli poszukują niezawodnego, zwinnego transportu miejskiego do pracy lub na zakupy w dzisiejszych zakorkowanych miastach. LWG.

P.T.

czytaj o TEST Suzuki Vitara 1.6L