Piski, zgrzyty inne dźwięki czyli oznaka awarii

241

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

oznaka awarii

Piski, stukoty czy zgrzyty to dźwięki, które mogą oznaczać jedno – awaria. Dlatego w razie pojawienia się takich dźwięków lepiej udać się do mechanika

Głośne odgłosy z tłumika, to chyba najczęstszy problem rdzewiejących elementów układu wydechowego i oznaka awarii. Niektórym sprawia radość, ponieważ uzyskują w ten sposób sportowy odgłos, dla innych ból głowy. W zależności od tego w jakim odcinku występuje ten problem trzeba pamiętać o tym, że czasami spaliny mogą przedostawać się nawet do kabiny.

oznaka awarii

Przy przerzucaniu biegów słyszysz zgrzyt? Jeśli zmieniamy biegi, a mimo to przy niektórych przełożeniach słychać wyraźne zgrzytanie, oznacza to, że wymiany będzie wymagać synchronizator tego biegu. Naprawa ta do tanich nie należy, gdyż wymaga wyciągnięcia całej przekładni. Warto pamiętać, aby zadbać o sprzęgło, ponieważ niepoprawne działanie tego elementu wpływa na szybsze zużycie synchronizatorów i prowadzi do bardziej kosztownych awarii.

oznaka awarii

Dźwięk ten czasem może się mylić ze skrzypiącym pedałem sprzęgła, który może po prostu wymagać nasmarowania. Jeśli jednak podczas wciskania sprzęgła słychać świszczenie, oznacza to zużycie się łożyska, które wymaga wymiany. W ekstremalnym wypadku może to doprowadzić do całkowitej awarii tego elementu, a co za tym idzie unieruchomienie pojazdu. Zmiana biegów bez sprzęgła jest możliwa, ale dosyć trudna i męcząca.

Poczytaj o: W TYCH PAŃSTWACH CB RADIO JEST KARALNE LUB NIELEGALNE. SPRAWDŹ!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia