Dlaczego trzeba chronić pojazd przed korozją?

266

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Korozja to najczęstszy problem każdego pojazdu. Pojawia się w jednym miejscu, za chwilę rozprzestrzenia…

Dlaczego warto? Dla jednych to kwestia designu dla innych po prostu miłość do swojego pojazdu. A warto ponieważ trudniej jest później odratować nasz pojazd gdy korozja rozejdzie się po całej karoserii oraz innych istotnych elementach. Ważne elementy to przede wszystkim progi, błotniki, podłoga, amortyzatory, sprężyny czy resory. Czasem również warto wymienić kilka skorodowanych śrub, by nie mieć problemu z odkręceniem elementu.

merc

Gdy jednak dojdzie do skorodowania progów trudniej nam będzie na przykład wymienić koło, a przy tym sami będziemy w niebezpieczeństwie, bo pojazd może nas przygnieść. Z kolei podłoga odpowiada za komfort i bezpieczeństwo jazdy. Nadmierne dziury tworzą kolejne i w końcu dochodzi do sytuacji, w której prowadnice po prostu odpadają wraz z podłogą,a wraz z nimi nasze siedzenie.

Najważniejsza jednak kwestia w sprawie naszego bezpieczeństwa, to sytuacja gdy mamy do czynienia z wypadkiem. Samochód mocno skorodowany nie ma szans na ochronienie pasażerów, a on sam wręcz łamie się jak zapałka. Według statystyk po polskich drogach jeździ wiele takich pojazdów…

Poczytaj o: PISKI, ZGRZYTY INNE DŹWIĘKI CZYLI OZNAKA AWARII

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia