Dlaczego trzeba chronić pojazd przed korozją?

0
57

Korozja to najczęstszy problem każdego pojazdu. Pojawia się w jednym miejscu, za chwilę rozprzestrzenia…

Dlaczego warto? Dla jednych to kwestia designu dla innych po prostu miłość do swojego pojazdu. A warto ponieważ trudniej jest później odratować nasz pojazd gdy korozja rozejdzie się po całej karoserii oraz innych istotnych elementach. Ważne elementy to przede wszystkim progi, błotniki, podłoga, amortyzatory, sprężyny czy resory. Czasem również warto wymienić kilka skorodowanych śrub, by nie mieć problemu z odkręceniem elementu.

merc

Gdy jednak dojdzie do skorodowania progów trudniej nam będzie na przykład wymienić koło, a przy tym sami będziemy w niebezpieczeństwie, bo pojazd może nas przygnieść. Z kolei podłoga odpowiada za komfort i bezpieczeństwo jazdy. Nadmierne dziury tworzą kolejne i w końcu dochodzi do sytuacji, w której prowadnice po prostu odpadają wraz z podłogą,a wraz z nimi nasze siedzenie.

Najważniejsza jednak kwestia w sprawie naszego bezpieczeństwa, to sytuacja gdy mamy do czynienia z wypadkiem. Samochód mocno skorodowany nie ma szans na ochronienie pasażerów, a on sam wręcz łamie się jak zapałka. Według statystyk po polskich drogach jeździ wiele takich pojazdów…

Poczytaj o: PISKI, ZGRZYTY INNE DŹWIĘKI CZYLI OZNAKA AWARII