Polowanie na klasyki – WSK GIL

570

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

wsk gil

WSK Gil to dziś coś co lubię najbardziej. Coś na czym się wychowałem i o czym nigdy nie wypowiem się w obiektywny sposób. Dlaczego ? Może dlatego, że swoje dzieciństwo spędziłem właśnie na takim sprzęcie, który diametralnie zmienił na zawsze mój pogląd na temat tych motocykli. Przedstawiam wam najpiękniejszy i najwspanialszy lekki motocykl całego bloku wschodniego. 

wsk gil

Polska Robota

Księżniczka szos, dziecko Świdnickich konstruktorów. Jedna z największych legend PRL. Wciąż żywa. Z roku na rok staje się coraz bardziej poszukiwanym klasykiem. Już rzadko można spotkać widok katowanej WSK na polach. Teraz remontuje je się i jeździ się na zloty. A jeszcze 10 lat temu można było ją kupić za przysłowiową „flaszkę wódki”. Tak też było z tą WSK. Wyprodukowana w 1977 roku w jednych rękach dzielnie przemierzała bezdroża aż do 2003 roku. To właśnie w 2003 została odkupiona i dostała nowe życie. Przeszła pełny remont lakieru oraz kompletną renowację mechaniki.

wsk gil

od dnia remontu po dziś dzień jest utrzymana w nienagannym stanie. Ciągle użytkowana jak za starych dobrych czasów. Z biegiem lat zmieniły się tylko rejestracje i właściciel.

wsk gil

WSK GIL w swojej okolicy stała się gwiazdą wszystkich zlotów. Podróżuje również zwiedzając Polskę. Wszędzie gdzie się nie pojawi wzbudza wielkie poruszenie. Ten motocykl znają wszyscy. Słynny MOTÓR jest wieczny… Właścicielowi życzymy bezawaryjności a was zapraszamy do czytania poprzednich artykułów POLOWANIE NA KLASYKI – SIMSON SR1

zobacz też: Historia zakładów Romet

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia