Barcelona inspiracją projektantów Seat Ateca

1
179
Seat Ateca

Seat Ateca to połączenie funkcjonalności, dynamiki oraz specyficznego, wyrazistego designu to cechy charakterystyczne dla producenta Seata. W taki sposób powstał również nowy SUV hiszpańskiego producenta – Seat Ateca, jednak z małym wyjątkiem … Inspiracją do zaprojektowania tego auta była Barcelona.

 

Seat Ateca

Ateca to samochód, który mógł zostać zaprojektowany tylko w jednym miejscu na świecie. Projektanci, zainspirowani Barceloną, stworzyli precyzyjny projekt doskonale oddający pasję tworzenia – twierdzi Alejandro Mesonero, szef Biura Projektów SEAT-a.

Seat Ateca

Seat z każdym nowym samochodem walczy o rozpoznawalność marki – ma być wyrazista i charakterystyczna. Nowy SUV posiada, typowy dla seata, mocno rzeźbiony tył z nisko osadzonym wgłębieniem na tablicę rejestracyjną. Auto wyróżnia się także lekko prostokątnymi nadkolami – co podkreśla oprawę dla felg, która osiąga 19 cali. Punktem charakterystycznym odznaczają się również mocno zaakcentowane światła LED i imponujące wloty powietrza. Ogólnie 4-metrowy samochód wygląda na masywny i potężny, lecz jest jednym z najlżejszych aut w tym segmencie samochodów, co pozwala na jazdę nie tylko w mieście.  Sam bagażnik posiada aż 510 litrów pojemności w wersji podstawowej.

Nieustannie pracujemy nad tym, aby nasza marka była rozpoznawalna przez prosty, ale charakterystyczny design. Odrzuciliśmy wszystko, co skomplikowane, bo wierzymy, że prostota to podstawowy komponent piękna.Pracujemy nad uzyskaniem odpowiednich proporcji, które wyrażają wyjątkowy design. To dzięki temu Ateca tak dobrze wpisuje się w rodzinę naszych modeli.- dodaje Mesonero

zobacz też Seat Ibiza Cupra 1,8 TSI 192KM