Kobieta za kółkiem czy baba za kierownicą?

259

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kobieta za kółkiem

Zapewne każdy choć raz spotkał się ze twierdzeniem, że „kobieta za kierownicą to katastrofa” lub że „tego powinni zakazać”.

 

Kobiety posiadające prawo jazdy bardzo często bywają obiektem dowcipów bądź stają się bohaterkami całych skeczów kabaretowych. „Jedź babo” to najczęściej padające z ust mężczyzn zdanie. Czy rzeczywiście popisy drogowe kobiet to ceny mrożące krew w żyłach, z których nie wiadomo czy się śmiać czy płakać? A może to tylko mity, utarte stereotypy, których zmian na lepsze panowie po prostu nie chcą przyjąć do wiadomości?

Uwaga „baba za kierownicą!” czyli Kobieta za kółkiem

Kobieta za kółkiem

Statystyki są niezaprzeczalne – okazuje się, że na drogach można spotkać nie tylko coraz więcej pań, ale te, które się po nich poruszają robią to coraz bardziej rozważnie i przede wszystkim bezpiecznie. Owszem, zdarzają się sytuacje, kiedy kobiety wykonują za kierownicą czynności jakich wykonywać nie powinny albo zachowują na drodze odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, ale z całą pewnością nie można obarczać ich największą winą. Negatywne, choć nieco innego typu zachowania wykazują również przedstawiciele płci przeciwnej.

 

 

Specyfika kobiecej jazdy

Kobiety jeżdżą coraz bezpieczniej – niestety wiele tych bezpiecznych zachowań wręcz denerwuje Panów preferujących dynamiczną, czasami zbyt brawurową jazdę. Oto najczęstsze zachowania drogowe Pań, które obiektywnie uważa się za prawidłowe, a które w oczach spieszących się mężczyzn wyglądają całkowicie odwrotnie:

  • jazda samochodem zgodnie z przepisami (przepisowa bądź nieco niższa niż przepisowa prędkość)
  • długie upewnianie się przed włączeniem się do ruchu (na przykład na drodze podporządkowanej bądź na parkingu)
  • wolne wykonywanie manewrów

 

Kobieta za kółkiem

Te teoretycznie denerwujące mężczyzn zachowania tak naprawdę są zgodne z tym, czego uczy się nas na kursie prawa jazdy. Czyż podstawową zasadą nie jest przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo swoje jak i innych uczestników ruchu? Jak więc połączyć pośpiech z bezpieczeństwem?

 

 

Oprócz powyższych, zauważa się, że kobiety potrafią również coraz lepiej wykonywać podstawowe  bądź bardziej skomplikowane manewry, coraz bardziej interesują się techniczną stroną aut w efekcie czego poszerza się ich wiedza oraz odnoszą sukcesy nawet w sportach motoryzacyjnych.

Podsumowanie

Kobieta za kółkiem. Pewne jest jedno – uogólnianie, a więc twierdzenie, że kobiety bądź mężczyźni są złymi kierowcami byłoby pokrzywdzeniem każdej ze stron. Nie należy zapominać, że wszystko a zależy od konkretnej osoby. Nie bez znaczenia jest również fakt, że role kobiet na przestrzeni ostatnich lat nieco się zmieniły, a za brak doświadczenia w kierowaniu pojazdami odpowiedzialni są właśnie Panowie, którzy odwodzili je od tego pomysłu tak długo, jak tylko było to możliwe, do tej pory pozwalając im kierować autem tylko wtedy, kiedy sami nie są w stanie go prowadzić.

Kto wie, jakie zmiany przyniosą kolejne lata?

czytaj Nowoczesna Pani Kierowca – zadba o siebie i o to, czym jeździ.

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia