Radarowa kontrola prędkości urządzeniem Iskra 1 jest nieważna?

w świetle prawa pomiar urządzeniem Iskra 1 jest nieważny

514

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

kontrola prędkości
kontrola prędkości iskra 1

Radarowa kontrola prędkości.

Radarowa kontrola prędkości to farsa. Nadal w Polsce można spotkać radarowe kontrole prędkości dokonywane urządzeniem ręcznym typu Iskra-1 niestety są one nielegalne. W przypadku zatrzymania Was do kontroli macie prawo zapytać jakiego typu urządzeniem dokonano pomiaru. To bardzo ważne ponieważ w przypadku gdy jest to ręczny radar Iskra-1 macie prawo odmówić przyjęcia mandatu. Oczywiście zostaniecie wystraszeni informacją od funkcjonariusza że odmowa przyjęcia mandatu niesie ze sobą konsekwencje w postaci sprawy w sądzie. Zamiast jednak przestraszyć się tych następstw powinniście raczej się cieszyć, czemu?  Ponieważ z uwagi na rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 9 listopada 2009 r urządzenie mierzące winno identyfikować pojazd który jest mierzony.

Prosto mówiąc to nie funkcjonariusz dokonujący pomiaru identyfikuje pojazd ale urządzenie. W cywilizowanych krajach tak jest więc pomimo posiadania przez urządzenie zatwierdzenia Głównego Urzędu Miar Iskra-1 nie ma możliwości rejestracji i identyfikacji pojazdu mierzonego. Dlatego też  pomiar z natury jest nielegalny, nieważny, koniec, kropka. Krótka historia nabycia przez Polskę tych urządzeń. Jest taka dziwna że rosyjski Simicon przygotował ten model na rynek ukraiński gdzie są inne wymagania i standardy pracy służb mundurowych a obywatel nigdy nie ma prawa wygrać z przedstawicielem władzy. Urządzenie jest tak proste że mierząc mikrofalami prędkość posiada 3 zakresy odległości: do 300m, do 500m i do 800m. Posiada też wybór trybu pomiaru dla pojazdu zbliżającego się, oddalającego się albo dla obu na raz. Pomińmy fakt że pomiar z odległości większej jak 200m z wolnej ręki jest trudny bo mały ruch urządzeniem przesuwa wiązkę pomiarową na tej odległości o kilka metrów to odkryto poważne wady. Okazuje się że w warunkach dużej wilgotności urządzenie potrafi pokazać kilkadziesiąt kilometrów na godzinę będąc wycelowanym w drzewo… hmmm.

Błąd pomiaru radaru- kontrola radarowa urządzeniem iskra 1 jest nieważna

Podobne bzdury potrafi pokazać będąc wycelowanym w pojazd zaparkowany z uruchomionym silnikiem oraz klimatyzacją. Testy zostały przeprowadzone.  oczywiście przez dziennikarzy motoryzacyjnych więc boję się o testerów z Głównego Urzędu miar, jak oni nie mogli tego zauważyć? Tak więc nie dajcie się robić w bambuko w przypadku potrzeby wsparcia poszukajcie anuluj-mandat. Jest to organizacja mająca gotowe pisma procesowe ponieważ przypadków obalenia pomiarów dokonanych Iskrą-1 były już setki i zakończyły się pomyślnie dla kierowców. Postaramy się przybliżyć najczęstsze przypadki lekceważenia prawa przez funkcjonariuszy liczących na brak znajomości przepisów przez osoby kontrolowane. Nie mamy zamiaru wspierać piractwa drogowego ale też nie będziemy obojętnie przechodzić wobec piractwa uprawianego przez funkcjonariuszy. Naszym celem jest edukacja i profilaktyka w zakresie bezpieczeństwa ruchu. Uczymy nie tylko kierowców i pieszych ale też i służby takie jak Policja czy Straż Miejska. Ponieważ przepisy są ustanawiane jako neutralne akty prawne bez różnic dla kierowcy czy funkcjonariusza zawsze działają tak samo. Życzę Wam Bezpiecznej Podróży bez mandatów.

 

 

pk   

Koniec udręki z radarem Iskra
pomiar urządzeniem iskra 1 jest nieważny

przeczytaj też Punkty Karne sumowanie w 2017 roku

twoja stacja dab+

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia