Papież Franciszek wybrał Golfa Sportsvana

0
68
vw golf sportsvan papieża
Marka Volkswagen przekazała 4 samochody Caritas Archidiecezji Krakowskiej na Światowe Dni Młodzieży. Były to Golfy Sportsvany, które – na życzenie papieża – posiadały podstawowe wyposażenie (trendline) skromnie urozmaicone o dodatkowe dywaniki. Jeden z nich ma zostać wystawiony na aukcję charytatywną.

VW Golf Sportsvan Papieża

Auta przekazane na tą okazję miały służyć do poruszania się delegacji z Watykanu z papieżem Franciszkiem na czele na uroczystości związane z ŚDM. Oprócz tego granatowym golfem sportsvanem papież udał się na Jasną Górę oraz do obozu Auschwitz Birkenau w Oświęcimiu.  Oznaczone one były niemalże identycznymi rejestracjami – (K1 POPE, K2 POPE, K3 POPE, K4 POPE) – zgodnie z sugestią ks. Bogdana Korduli.

Jeden z samochodów zostanie wystawiony na licytację. Pieniądze ze sprzedaży mają trafić na konto we4chairity.com. Głównym założeniem aukcji jest zdobycie funduszy na zakup mobilnej kliniki, na którą potrzeba ponad 700 tys. złotych. Część z nich przeznaczona zostanie na zakup wyposażenia domu i magazynu na dary w Brzegach. Licytacja rozpoczęła się pierwszego sierpnia i potrwa do końca miesiąca. Jak widzicie Papież Franciszek kontynuuje dzieło JPII, jest na prawdę blisko ludzi i każdym działaniem to potwierdza. Miejmy nadzieję że wkrótce zawita do Polski znów, czym będzie jeździł? Na pewno poinformujemy Was.

vw golf sportsvan papieża był podobny
sportsvan tył profil prawy, Takim modelem VW jeździł Papież Franciszek

czytaj też Volkswagen Golf Sportsvan 1,4 TSI 7DSG