Mandat za mycie pojazdu

269

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Żółty pył na samochodach

Kto by pomyślał, chcesz umyć samochód, lecz nagle pojawia się policja lub straż miejska i wlepia Ci mandat…

Mandat za… Strażnicy lub policjanci mają prawo ukarać mandatem karnym, ponieważ mycie samochodów powinno się odbywać w miejscach do tego celu wyznaczonych. Jakie to miejsca?  W myjniach oraz warsztatach naprawczych. Jednak nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że czynność ta może być szkodliwa dla środowiska, gdyż zanieczyszczenia powstające w trakcie mycia mogą trafić bezpośrednio do środowiska ( czyli gleby i wody).

Niezależnie od tego, gdzie mieszkamy, możemy mieć problem. W miastach, na osiedlach oraz w spółdzielniach mieszkaniowych tworzone są regulaminy, których podstawą jest ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zabraniają one mycia samochodów poza myjniami, lecz w miejscach przeznaczonych do użytku publicznego to jest na chodnikach, ulicach, zieleńcach, parkingach, placach itp. czy na terenach leśnych oraz w pobliżu zbiorników wodnych i rzek całkowity zakaz. Kwota mandatu może nawet wynieść 500 zł… Dlatego pamiętajmy o tym, by potem nie uszczuplić naszego portfelu.

Czy wiedziałeś o: PROTOTYP POLONEZA LIMUZYNY

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia