Mazda 6 z roku modelowego 2017 już niedługo…

0
91

Niecały miesiąc temu pisaliśmy o premierze Mazdy 6 z roku modelowego 2017, która miała miejsce w Japonii. Wiadomo już, że model ten będzie można nabyć w Europie już od jesieni bieżącego roku.

mazda 6

 

Mazda 6 – model 2017

Jeśli ktoś miał okazję zapoznać się z wcześniejszym artykułem dotyczącego tego modelu, wie z pewnością, że marka nie poprzestała na udoskonalaniu prawie idealnego auta. Nie jest zaskoczeniem stwierdzenie, że Mazda 6 jest jednym  z najlepszych aut pod względem właściwości jezdnych i komfortu w swoim segmencie. Tutaj projektanci auta po raz kolejny nie zawiedli brakiem innowacyjnych pomysłów. Jako pierwsi w Europie zastosowali system G-Vectoring Control (GVC). Technologia SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS, która zapewnia zintegrowaną kontrolę pracy silnika, skrzyni biegów i zawieszenia w celu pogłębienia uczucia „konia i jeźdźca” (Jinba Ittai). GVC mówiąc najprościej zmienia wartość momentu obrotowego silnika na podstawie ruchów kierownicy.

mazda 6

Nabywcy nowej Mazdy będą mieli do wyboru wersje w trzech silnikach benzynowych. Są to SKYACTIV-G 2.0 145 KM lub 165 KM  oraz SKYACTIV-G 2.5 o mocy  192 KM, a także w dwóch dieslach – SKYACTIV-D 2.2 150 i 175 KM ze skrzynią manualną i w automacie.  Nowością jest również to, że w silnikach diesla zastosowano nowe systemy. Mają na celu poprawić elastyczność, ale przede wszystkim ograniczyć hałas jednostki napędowej.

 

Jeśli chodzi o wyposażenie wnętrza pojazdu – zmieniła się stylistyka kierownicy. Pojawił się nowy wyświetlacz informacyjny oraz udoskonalony wyświetlacz Head-up.  Zastosowana została również nowa, świeża kolorystyka.