Blokady na kołach i wymuszanie mandatów

356

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Złe parkowanie może być kosztowne

Blokady na kołach

prawie każdy kierowca miał z tym faktem do czynienia przynajmniej raz w swoim życiu, a nawet jeśli nie – warto co nieco wiedzieć na ten temat w odniesieniu do nieprawidłowego parkowania, by nie dać się zrobić w przysłowiowego konia i by tym samym nie zarobić niesłusznego mandatu.

 

Mandat za złe parkowanie dla sprawcy wykroczenia

Jeśli chodzi o mandat za złe parkowanie jedną z najważniejszych rzeczy jest uświadomienie sobie, że tylko i wyłącznie należy się on oczywistemu sprawcy wykroczenia, a nie zawsze można go utożsamiać jednoznacznie z właścicielem bądź użytkownikiem pojazdu, o czym mówi  por. art. 97 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.

blokady na kołach

A zatem kiedy mandat za parkowanie mi się nie należy?

W przypadku gdy jesteś użytkownikiem bądź właścicielem pojazdu i stróż prawa chce Ci przyznać mandat za parkowanie wcale nie musisz go przyjmować tylko po to, by łaskawie w zamian takowy zechciał ci zdjąć blokadę. Nie dokonuj samooskarżania, bowiem  przysługuje Ci prawo milczenia. Nie musisz też nikogo wskazywać jako winnego.

 

Dlaczego blokada na kole i mandat niekoniecznie muszą być naruszeniem prawa?

Jeśli kogoś wskażesz, bo blokady na kolach i mandat wiszą nad tobą niczym fatum, wiedz że niechcący możesz dokonać fałszywego oskarżenia. Możesz też ryzykować, że osoba którą wskażesz będzie ponosić odpowiedzialność klasyfikowaną nawet jako przestępstwo.

 

Blokada na kołach wymusza przyjęcie mandatu – pamiętaj o swoich prawach!

Pamiętaj przede wszystkim, że na podstawie  art. 140 Kodeksu cywilnego masz prawo do korzystania z następujących uprawnień:

 

  • uprawnienie do posiadania rzeczywistości
  • uprawnienie do używania rzeczy.

 

Blokada na kołach niewątpliwie takie korzystanie Ci uniemożliwia. Organ prawa nie ma prawa Ci tego prawa odbierać! Brzmi – bardzo absurdalnie, ale taka jest prawda. Weź też pod uwagę

przepisy kodeksu cywilnego dotyczące tego jak pojazd możesz użytkować, a to prawo nie pozwala na unieruchomienie pojazdu tylko dlatego, że stróże prawa mieli takową okolicznościową zachciankę.

blokady na kołach

poradnik przeciw-mandatowy Punkty Karne sumowanie w 2017 roku

 

zaoszczędź na ubezpieczeniu OC, mamy niezawodny sposób!!!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia