Infiniti VC-T, pierwszy silnik o zmiennym stopniu sprężania

478

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Silnik łamiący stereotypy.  29 września na konferencji prasowej w Mondial de l’ Automobile 2016 ma zostać zaprezentowany innowacyjny projekt Infiniti –  (Variable Compression-Turbocharged).

Ma być to pierwszy silnik VC-T  na świecie gotowy do produkcji seryjnej oraz jeden z najbardziej zaawansowanych silników spalania wewnętrznego.

INFINITI VC-T engine

Silnik VC-T

„Technologia VC-T to ogromy skok Infiniti w przyszłość. To kolejny rewolucyjny etap maksymalizacji wydajności silnika o spalaniu wewnętrznym. Ten technologiczny przełom pozwala uzyskać wyczynowe osiągi benzynowego silnika 2.0 turbo przy zachowaniu wysokiej efektywności” – powiedział Roland Kruger prezes Infiniti Motor Company.

INFINITI -VC-T tech

20 lat – tyle zajęło zaprojektowanie i skonstruowanie nowego VC-T. Jest to prawdziwy przełom w technologii – wyjątkowość tego silnika polega na jego zdolności do samoczynnego przekształcania się i bezstopniowego podnoszenia lub obniżania denka tłoka. Dla zmiany górnego, martwego tłoka – system sterowania silnikiem dobiera automatycznie optymalny stopień sprężania do wymagań w danej chwili. Główną zaletą w zastosowaniu silnika będzie znaczne obniżenie zużycia paliwa i emisji spalin, a także zredukowanie poziomu hałasu silnika.

Zobacz także: Infiniti – QX Sport Inspiration!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia