Zła informacja dla posiadaczy aut powyżej 10 lat!

1207

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ministerstwo Finansów szykuje nowy podatek, czy to aby na pewno „genialny pomysł”?

Konkretne analizy wykazały, że średnia wieku samochodów w Polsce wynosi 13 lat. Jest to związane w dużej mierze z możliwością sprowadzania pojazdów z za granicy naszego kraju, a tym bardziej tym, że Polaków po prostu nie stać na nowe samochody. Duże koncerny motoryzacyjne w ogromnym stopniu na takim podatku by skorzystały, ponieważ sprzedaż powoli ruszyła by do przodu…

Zła informacja – nowy podatek

Resort finansów ma przygotowywać w tym celu specjalne normy, które musi spełnić pojazd samochodowy, aby jego właściciel mógł uniknąć zapłaty podatku. Nowy podatek ma nawiązywać do projektu senatora Grzegorza Peczkisa, który postulował o zmianę sposobu naliczania akcyzy za samochody z silnikami do 2000 cm³ i powyżej tej granicy, a także normą emisji spalin EURO, w tym przypadku chodziłoby o normę 4, czyli samochody które mają 10 lat i mniej. Podatek za samochody starsze wynosiłby od 200 do 500 zł rocznie, co dla ogromnej liczby mieszkańców kraju byłoby po prostu nie sprawiedliwe. W ten sposób obarczono by po raz kolejne osoby biedniejsze, których wtedy nie będzie stać na OC czy przegląd nie mówiąc o nieprzewidzianych naprawach.

W wielu krajach Europy Zachodniej, USA i innych słyszy się o wyznaczeniu premii za złomowanie starych aut, a także dodatki w postaci pomocy w zakupie nowoczesnych, hybrydowych lub wręcz całkowicie elektrycznych pojazdów. Ale co do naszego kraju, jest to raczej niemożliwe…

I jeszcze jedno. Czy ktoś by kiedyś pomyślał, że nawet za małego Fiata przyjdzie mu płacić dodatkowo jeszcze 500 zł?

DSC_0472

Zobacz też koniecznie: W 2017 wejdą zmiany zdawania prawo jazdy!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia