Punkty Karne sumowanie w 2017 roku

jak zmniejszyć ilość punktów karnych

1010

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

nowy system naliczania punktów
wzór blankietu mandatowego bezpiecznapodroz.org

Punkty Karne 2017 raj czy piekło? sumowanie w czasie jednej kontroli

Jedziemy autem nieświadomi że za nami podąża nieoznakowany radiowóz z wideo-rejestratorem, jedziemy i punkty nam się sumują, jak osiągną 24pkt zatrzymują nas by  odebrać nam uprawnienia.

Po pierwsze wideo-rejestrator nie zawsze jest wyposażony w radar. Po drugie funkcjonariusze jadący za nami bez sygnalizacji dzwiękowo-świetlnej podlegają tym samym przepisom co my. Dodatkowa informacja to taka że funkcjonariusz musi podjąć próbę natychmiastowego zatrzymania nas po pierwszym wykroczeniu. Ich obowiązkiem jest dbanie o bezpieczeństwo więc po pierwszym wykroczeniu powinni uniemożliwić dokonywanie następnych. Dlaczego? Bo na przykład możemy być pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających i możemy spowodować wypadek. Niestety nagminnym jest polowanie na punkty, na szczęście przed sądem możemy się bronić i z reguły korzystając z anuluj-mandat skutecznie.

jak to zrobić przeczytaj tu https://bezpiecznapodroz.org/kategoria/poradnik-przeciwmandatowy

Oczywiście nie przyjmujemy mandatu oraz nie okazujemy prawa jazdy jak przy +50 w terenie zabudowanym. W nowych przepisach jakie zaczną obowiązywać od nowego roku 2017 sumowanie punktów karnych będzie w dość pokrętny sposób. Co to oznacza? Nie będzie sumowania wszystkich wykroczeń zarejestrowanych w trakcie kręcenia z nami filmu ale też nie do końca tak, a jak? Do tej pory po każdym znaku ze zmianą ograniczenia prędkości dopisywano nam kolejne punkty związane z wykroczeniem stosownym do znaku jaki obowiązuje. Teraz nawet po 10km pościgu za nami za prędkość możemy być ukarani jedynie za najwyższe przekroczenie prędkości zarejestrowane w trakcie zdarzenia. Niestety mogą nam dopisać ciągłą linię czy przejazd na czerwonym świetle ale też tylko raz w trakcie kontroli więc nawet jak będzie to 5 przekroczeń ciągłej linii to punkty będą dopisane raz.

a co z CEPIKiem? 

Od 2017 wchodzi też do użytku nowa baza danych CEPIK 2.0, CEPIK czyli Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców sprawniej będzie zarządzać danymi o nas i naszym pojeździe począwszy od punktów karnych aż po ubezpieczenie pojazdu. Policja jadąc za nami będzie mogła wklepać numer rejestracyjny i dowiedzieć się wszystkiego o pojeździe ale też i o właścicielu, o historii punktów, wypadków ale i aktualności ubezpieczenia i czy jest to OC czy AC. Czy to już inwigilacja? Chyba po części tak ale dopóki jest to pod płaszczykiem bezpieczeństwa ruchu drogowego wiele można w to upchnąć. Kolejną zła informacją jest brak możliwości odbycia kursu kasującego punkty karne. Z jednej strony brak sumowania jest ukłonem do nękanych kierowców ale straszakiem likwidacja kursów kasujących punkty. Obawiam się że wrócą fotoradary, kamery od poboru opłat będą rejestrować nasze tablice i generalnie będziemy kontrolowani wszędzie i zawsze, czy tak miała wyglądać demokracja?

znajdź tanie OC

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia