Skoda Rapid 1.2TSI test auta

1984

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

skoda rapid 1.2 test
Skoda Rapid 1.2TSI bok od strony kierowcy

Skoda Rapid powstała kiedy to Octavia z każdym nowym modelem rosła, okazało się że zrobiła się luka pomiędzy Fabią a Octavią. Mam wrażenie, że obecnie Rapid jest wielkości pierwszej Octavii a przynajmniej jeśli chodzi o środek.

skoda rapid 1.2 test
Skoda Rapid 1.2TSI przód

Skoda Rapid 1.2TSI przód

Skoda Rapid 1.2TSI

Jest bardzo obszerna i dobrze rozplanowana choć może faktycznie zewnętrzne gabaryty są mniejsze. Takie projektowanie skutkuje tym, że auto choć duże w środku jest lekkie a to determinuje zużycie paliwa i wielkość silnika ale też zachowanie na drodze. Dzięki takiej filozofii zmniejszania masy i downzizingu model z benzynowym silnikiem 1.2TSI jest dynamiczny i zadowala się rozsądnymi dawkami paliwa. Takie zachowanie było niedostępne 20 lat temu dla Octavii I. To jest postęp, auto jest tanie w zakupie i w eksploatacji, chyba idealne dla niezbyt zamożnej polskiej rodziny choć chyba jest ulubieńcem flot samochodowych.

A teraz okiem technicznym

Skoda Rapid 1.2TSI test
Skoda Rapid 1.2TSI przód
Silnik/skrzynia

Do Rapida pasuje najbardziej benzynowa jednostka 1.2TSI zasilana wtryskiem bezpośrednim i doładowana turbosprężarką. 90 KM jest generowanych przy 4400 obr/min natomiast maksymalny moment obrotowy wynosi 160 Nm i jest dostępny pomiędzy 1400 a 3500 obr/min. Takie parametry powodują że auto może bez problemu jechać z prędkością obrotową na poziomie 1200 obr/min co sprawia że ekonomia jest podobna do diesla. Skrzynia którą mieliśmy do dyspozycji miała tylko 5 przełożeń w manualu ze względu na koszt, dopłata do dwusprzęgłowego DSG o siedmiu przełożeniach to 15% wartości auta. Myślę że taka konfiguracja z manualem jest absolutnie wystarczająca, nie mieliśmy żadnych powodów do narzekań na dynamikę czy zachowanie na drodze.

Skoda Rapid 1.2TSI test
Skoda Rapid 1.2TSI otwarte drzwi przednie

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia