Skoda Rapid 1.2TSI test auta

1772
Zawieszenie/koła/hamulce

Oczywiście w zawieszeniu przełomu nie ma, MacPhersony z przodu i belka skrętna z amortyzatorami gazowymi z tyłu. Hamulce z tyłu tarczowe z przodu tarcze wentylowane, specjalnie się nie napracują. Masa auta to trochę powyżej 1100kg co powoduje że zanotowana droga hamowania ze 100km/h na oponach 205/50×15 jest poniżej 38m a i trzymanie drogi jest bardzo poprawne. Takie zestawienie powoduje że auto jest i tanie w zakupie ale też bezawaryjne bo to sprawdzone rozwiązania.

Skoda Rapid 1.2TSI test
Skoda Rapid 1.2TSI drzwi otwarte od kierowcy
Ekonomia

Ekonomia jest bardzo przyzwoita, średnie zużycie paliwa w normalnej eksploatacji nie przekroczy 7l/100km. Tradycyjnie zrobiliśmy trasę nad nasze kochane morze i wyszło nam jadąc przepisowo(ufff) 5.3l/100km specjalnie nie wysilając się. Silnik ma małą pojemność i nie lubi wysokich obrotów, by zachować przyzwoitą ekonomię nie przekraczajmy 3500 obr/min i unikajmy pełnego gazu. Tak traktowany Rapid odwdzięczy się rozsądnym apetytem.

Skoda Rapid 1.2TSI test
Skoda Rapid 1.2TSI tył drzwi otwarte
Skoda Rapid 1,2 TSI- Babskim Okiem

To niepozorne auto, które zajmuje miejsce w palecie aut kompaktowych. Wnętrze auta jest dość przestronne w którym z powodzeniem mieści się 4 dorosłe osoby a więc modelowa Polska Rodzina 2+2. Bagażnik jest na tyle duży, że auto sprawdzi się także w podróży, jednym słowem to idealne auto rodzinne. Obsługa konsoli nie budzi dużo emocji ale też nie sprawia kłopotów co jest dużym plusem. Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny to trzeba przyznać nie budzi zastrzeżeń ale kupując Skodę chyba nie oczekujemy super modnej kreacji. Wygląd tego samochodu idzie raczej w kierunku prostoty. Nasz testerek Rapid 1,2 TSI ma możliwości ograniczone co do osiąganych prędkości w tym jednak przypadku nie ma to większego znaczenia gdy kierowcą jest kobieta. Kobiety to kierowca świadomy, odpowiedzialny a po drogach porusza się z większą ostrożnością zwłaszcza jeśli pasażerami są dzieci. …hmm, nie odbierając niczego panom oczywiście. Warto nadmienić, że Skoda Rapid będzie występować w czterech wersjach silnikowych 3 benzynowe i jeden diesel będziemy więc mieć wybór.

zobacz test zwariowanego Renault Megane GT, skrzynia dwusprzęgłowa DCT

 

Życzymy szerokiej drogi i bezpiecznej podróży

Skoda Rapid 1.2TSI test
Skoda Rapid 1.2TSI tylny profil drzwi otwarte
Skoda Rapid 1.2TSI test
Skoda Rapid 1.2TSI tylny profil