Romet Chart czyli Polowanie na Klasyki

571

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Romet Chart Wakacji nadszedł kres więc trzeba zabierać się do pracy. Skończyło się wolne, teraz przyszedł czas na odpowiedzi z ławki. Nie często się to u  nas zdarza ale dziś postanowiłem wezwać do odpowiedzi samego właściciela dzisiejszego bohatera. Jak sobie poradzi z tym zdaniem oceńcie sami. Zapraszam do lektury fascynującej opowieści człowieka z pasją Mateusza… 

romet chart

Nazywam się Mateusz pochodzę z okolic Płońska i dziś chciałbym podzielić się z wami drodzy czytelnicy  historią mojego ukochanego motoroweru.

Charta zakupiłem w lipcu rok temu, dostałem do niego masę nowych części z epoki. Jestem jego 3 właścicielem. Motorower pochodzi z 1989 roku. Napędza go seryjny silnik Dezamet 027 o pojemności 50cm^3 i mocy niecałych 3 KM, skrzynia 3 biegowa. Oryginalny przebieg to niespełna 7,5tys km, z czego ze mną przejechał około 1,5 tys.
Chart służy mi bezawaryjnie, dojeżdżam nim czasami szkoły, no i przejażdżki w wolnym czasie. Już nie pamiętam skąd się to wzięło ale nazywam go „dziadem” ? to tak na marginesie haha

romet chart

Chart aktywnie uczestniczy w wielu spotkaniach motoryzacyjnych był między innymi na spocie Youngtimer Płońsk rok temu. Brał udział w paradzie MotoMikołajów, gdzie w tłoku nowych dużych motocykli wzbudzał zainteresowanie nie tylko starszych osób.
romet chart

Stan dziś

Perełką na pewno nie jest – wgniotki, połamane mocowania kierunków i przedni błotnik podobno powstały u 1 właściciela przy próbie kradzieży. Mocowania kierunków zrobiłem nowe wg oryginału.
Ta sztuka charta 210 piękna nie jest, ale za to w 100% oryginalna bez żadnych przeróbek, tuningu itp Na mieście budzi wielkie zainteresowanie, wile ludzi nie potrafi oderwać wzroku od tego cuda techniki. Na sam koniec chciałbym dodać, iż to dopiero początek mojej wielkiej przygody z Chartem być może jeszcze kiedyś go ujrzycie na tej stronie w jednym z artykułów. To był Romet Chart a tymczasem zapraszam do czytania poprzedniego artykułu pod tytułem POLOWANIE NA KLASYKI – POLSKI FIAT 126P

Możecie też przeczytać wiele innych artykułów o polskiej motoryzacji klasycznej, kompendium wiedzy czyli perełki od lat dwudziestych XXw po czasy współczesne Krótka Historia Przedwojennej Polskiej Motoryzacji

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia