Romet Chart Wakacji nadszedł kres więc trzeba zabierać się do pracy. Skończyło się wolne, teraz przyszedł czas na odpowiedzi z ławki. Nie często się to u nas zdarza ale dziś postanowiłem wezwać do odpowiedzi samego właściciela dzisiejszego bohatera. Jak sobie poradzi z tym zdaniem oceńcie sami. Zapraszam do lektury fascynującej opowieści człowieka z pasją Mateusza…
Nazywam się Mateusz pochodzę z okolic Płońska i dziś chciałbym podzielić się z wami drodzy czytelnicy historią mojego ukochanego motoroweru.
Charta zakupiłem w lipcu rok temu, dostałem do niego masę nowych części z epoki. Jestem jego 3 właścicielem. Motorower pochodzi z 1989 roku. Napędza go seryjny silnik Dezamet 027 o pojemności 50cm^3 i mocy niecałych 3 KM, skrzynia 3 biegowa. Oryginalny przebieg to niespełna 7,5tys km, z czego ze mną przejechał około 1,5 tys.
Chart służy mi bezawaryjnie, dojeżdżam nim czasami szkoły, no i przejażdżki w wolnym czasie. Już nie pamiętam skąd się to wzięło ale nazywam go „dziadem” to tak na marginesie haha
Chart aktywnie uczestniczy w wielu spotkaniach motoryzacyjnych był między innymi na spocie Youngtimer Płońsk rok temu. Brał udział w paradzie MotoMikołajów, gdzie w tłoku nowych dużych motocykli wzbudzał zainteresowanie nie tylko starszych osób.
Stan dziś
Perełką na pewno nie jest – wgniotki, połamane mocowania kierunków i przedni błotnik podobno powstały u 1 właściciela przy próbie kradzieży. Mocowania kierunków zrobiłem nowe wg oryginału.
Ta sztuka charta 210 piękna nie jest, ale za to w 100% oryginalna bez żadnych przeróbek, tuningu itp Na mieście budzi wielkie zainteresowanie, wile ludzi nie potrafi oderwać wzroku od tego cuda techniki. Na sam koniec chciałbym dodać, iż to dopiero początek mojej wielkiej przygody z Chartem być może jeszcze kiedyś go ujrzycie na tej stronie w jednym z artykułów. To był Romet Chart a tymczasem zapraszam do czytania poprzedniego artykułu pod tytułem POLOWANIE NA KLASYKI – POLSKI FIAT 126P
Możecie też przeczytać wiele innych artykułów o polskiej motoryzacji klasycznej, kompendium wiedzy czyli perełki od lat dwudziestych XXw po czasy współczesne Krótka Historia Przedwojennej Polskiej Motoryzacji