Hyundai i10 nowy model, więcej elegancji.

1304

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Cieszący się dużym powodzeniem nowy model i10 firmy Hyundai wyróżnia się atrakcyjną stylistyką z firmowym kaskadowym przednim grillem oraz został wyposażony w aktywne zabezpieczenia i funkcje komunikacyjne znane z modeli klasy wyższej.

Hyundai i10 ! „Nowy i10 wyróżnia się znakomitą jakością wykonania i dbałością o szczegóły, a także zawiera wiele funkcji znanych z wyższych segmentów” – powiedział Thomas A. Schmid, dyrektor operacyjny Hyundai Motor Europe. „Bardzo korzystna relacja ceny do jakości i wyposażenia sprawiła, że i10 stał się jednym z najlepiej sprzedających się aut w swojej klasie i cieszy się dużą popularnością w całej Europie” – to historia sukcesu, który ma szansę być kontynuowany.

Nowy Hyundai i10 to nowoczesna stylistyka i lepsze właściwości jezdne.

W nowym i10 wprowadzono wiele zmian stylistycznych, które nadają mu bardziej wyrazisty wygląd, np. nowy kaskadowy przedni grill. Ma on naturalnie zaokrąglony, opływowy kształt, który w przyszłości ma stać się cechą charakterystyczną modeli Hyundaia. Z przodu rzuca się w oczy nowy zderzak i światła LED do jazdy dziennej, umieszczone na krawędziach nowego kaskadowego grilla, dzięki czemu wygląda on bardziej wyraziście. Ewolucję stylistyczną przeszedł także tylny zderzak – tylne światła są wykonane z lepszej klasy materiałów, dodano czarną wstawkę, a okrągłe tylne światła przeciwmgielne są dopasowane wyglądem do nowego przodu pojazdu. Listwy boczne o zmienionym kształcie i wielkości uzupełniają odmłodzony wizerunek nowego i10.

hyundai i10 tył
hyundai i10 tył

We wnętrzu znajduje się nowa tapicerka w szykownym czerwonym odcieniu. Klienci mają także do wyboru inne kolory tapicerki: niebieski, pomarańczowy, beżowy i czarny. Nowy i10 może być wyposażony w atrakcyjne, nowe 14-calowe obręcze kół ze stali lub ze stopów lekkich. Podwozie uległo także wielu zmianom, które poprawiają stabilność
i właściwości jezdne. Między innymi zmodyfikowano przełożenie układu kierowniczego.

Podobnie jak jego poprzednik, nowy i10 może być wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 1,0 lub 1,25 l. Napędza on przednie koła za pośrednictwem pięciobiegowej skrzyni manualnej (standard) lub czterobiegowej automatycznej skrzyni biegów (opcja). W sprzedaży jest także wersja z fabrycznie zamontowaną instalacją gazową.

hyundai i 10
hyundai i10 wnętrze

Nowy system multimedialny zwiększający komfort oraz technologie poprawiające aktywne bezpieczeństwo.

W nowym i10 znajduje się wiele zaawansowanych rozwiązań, które dotychczas były dostępne tylko w modelach klas wyższych. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, nowego i10 wyposażono w zaawansowane funkcje komunikacyjne, które są zintegrowane w nowym systemie nawigacyjnym z 7 calowy ekran dotykowym. Funkcje Apple CarPlay i Android Auto gwarantują bezpieczną obsługę i spójne działanie urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym iOS lub Android. System nawigacyjny ma siedmioletnią darmową aktualizację map i serwisu LIVE Services oraz lokalizacje fotoradarów. Nowy i10 jest jedynym samochodem w swojej klasie, który zapewnia obsługę Android Auto, Apple CarPlay i LIVE Services w jednym systemie multimedialnym.

Nowy i10 jest także bezpieczniejszy dzięki dwóm nowym funkcjom aktywnie zapobiegającym wypadkom: systemowi ostrzegania przed kolizją z przodu (FCWS) i systemowi ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu (LDWS). Oba te systemy są oparte na przedniej kamerze wielofunkcyjnej. FCWS ostrzega kierowcę akustycznie i wizualnie o zagrożeniu zderzeniem z innymi pojazdami na podstawie sygnałów otrzymanych z przedniej kamery. LDWS uaktywnia się jeśli kierowca niekontrolowanie zmienia pas ruchu przy prędkość samochodu powyżej 60 km/h. Alarm akustyczny rozlega się wtedy informując kierowcę o niebezpieczeństwie.

Komfort prowadzenia nowego i10 w każdych warunkach pogodowych zapewnia sprawdzone wyposażenie znane z jego poprzedniej wersji, na przykład: automatycznie sterowana klimatyzacja, podgrzewana kierownica i przednie fotele, a największy w swoim segmencie bagażnik o pojemności 252 l pozwala przewieźć dużo bagaży.

hyundai_i10_rear
hyundai i10 nowy tył

Stworzony w Europie dla Europy – historia sukcesu i10

Od momentu swojej premiery w 2008 r. i10 cieszy się niesłabnącym powodzeniem na rynku europejskim gdzie do lipca 2016 r. sprzedano około 670.000 egzemplarzy tego modelu. Oznacza to, że jest on jednym z największych bestsellerów ostatnich lat w tym segmencie.

Pierwsza generacja i10 dzięki korzystnemu stosunkowi jakości do ceny osiągnęła w latach 2008-2014 poziom sprzedaży ponad 450.000 sztuk. Od momentu wprowadzenia na rynek drugiej generacji pod koniec 2013 r. stał się on prawdziwie europejskim samochodem. Zaprojektowany i skonstruowany w centrum badawczo-rozwojowym Hyundai Motor Europe w niemieckim Rüsselsheim i wyprodukowanym w fabryce Hyundai Assan Otomotive Sanayi (HAOS) w ĺzmit w Turcji. 

Dynamiczne właściwości jezdne i odmłodzona, zmodernizowana stylistyka i10 drugiej generacji pozwoliły podtrzymać jego popularność. Przez zaledwie trzy lata sprzedał się on w liczbie 220.000 sztuk. Premiera nowego i10 odbędzie się w trakcie Międzynarodowego Salonu Samochodowego 2016 w Paryżu.

poznaj nowy FORD EDGE – Premiera nowego SUVa

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia