Hyundai i10 nowy model, więcej elegancji.

0
1132

Cieszący się dużym powodzeniem nowy model i10 firmy Hyundai wyróżnia się atrakcyjną stylistyką z firmowym kaskadowym przednim grillem oraz został wyposażony w aktywne zabezpieczenia i funkcje komunikacyjne znane z modeli klasy wyższej.

Hyundai i10 ! „Nowy i10 wyróżnia się znakomitą jakością wykonania i dbałością o szczegóły, a także zawiera wiele funkcji znanych z wyższych segmentów” – powiedział Thomas A. Schmid, dyrektor operacyjny Hyundai Motor Europe. „Bardzo korzystna relacja ceny do jakości i wyposażenia sprawiła, że i10 stał się jednym z najlepiej sprzedających się aut w swojej klasie i cieszy się dużą popularnością w całej Europie” – to historia sukcesu, który ma szansę być kontynuowany.

Nowy Hyundai i10 to nowoczesna stylistyka i lepsze właściwości jezdne.

W nowym i10 wprowadzono wiele zmian stylistycznych, które nadają mu bardziej wyrazisty wygląd, np. nowy kaskadowy przedni grill. Ma on naturalnie zaokrąglony, opływowy kształt, który w przyszłości ma stać się cechą charakterystyczną modeli Hyundaia. Z przodu rzuca się w oczy nowy zderzak i światła LED do jazdy dziennej, umieszczone na krawędziach nowego kaskadowego grilla, dzięki czemu wygląda on bardziej wyraziście. Ewolucję stylistyczną przeszedł także tylny zderzak – tylne światła są wykonane z lepszej klasy materiałów, dodano czarną wstawkę, a okrągłe tylne światła przeciwmgielne są dopasowane wyglądem do nowego przodu pojazdu. Listwy boczne o zmienionym kształcie i wielkości uzupełniają odmłodzony wizerunek nowego i10.

hyundai i10 tył
hyundai i10 tył

We wnętrzu znajduje się nowa tapicerka w szykownym czerwonym odcieniu. Klienci mają także do wyboru inne kolory tapicerki: niebieski, pomarańczowy, beżowy i czarny. Nowy i10 może być wyposażony w atrakcyjne, nowe 14-calowe obręcze kół ze stali lub ze stopów lekkich. Podwozie uległo także wielu zmianom, które poprawiają stabilność
i właściwości jezdne. Między innymi zmodyfikowano przełożenie układu kierowniczego.

Podobnie jak jego poprzednik, nowy i10 może być wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 1,0 lub 1,25 l. Napędza on przednie koła za pośrednictwem pięciobiegowej skrzyni manualnej (standard) lub czterobiegowej automatycznej skrzyni biegów (opcja). W sprzedaży jest także wersja z fabrycznie zamontowaną instalacją gazową.

hyundai i 10
hyundai i10 wnętrze

Nowy system multimedialny zwiększający komfort oraz technologie poprawiające aktywne bezpieczeństwo.

W nowym i10 znajduje się wiele zaawansowanych rozwiązań, które dotychczas były dostępne tylko w modelach klas wyższych. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, nowego i10 wyposażono w zaawansowane funkcje komunikacyjne, które są zintegrowane w nowym systemie nawigacyjnym z 7 calowy ekran dotykowym. Funkcje Apple CarPlay i Android Auto gwarantują bezpieczną obsługę i spójne działanie urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym iOS lub Android. System nawigacyjny ma siedmioletnią darmową aktualizację map i serwisu LIVE Services oraz lokalizacje fotoradarów. Nowy i10 jest jedynym samochodem w swojej klasie, który zapewnia obsługę Android Auto, Apple CarPlay i LIVE Services w jednym systemie multimedialnym.

Nowy i10 jest także bezpieczniejszy dzięki dwóm nowym funkcjom aktywnie zapobiegającym wypadkom: systemowi ostrzegania przed kolizją z przodu (FCWS) i systemowi ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu (LDWS). Oba te systemy są oparte na przedniej kamerze wielofunkcyjnej. FCWS ostrzega kierowcę akustycznie i wizualnie o zagrożeniu zderzeniem z innymi pojazdami na podstawie sygnałów otrzymanych z przedniej kamery. LDWS uaktywnia się jeśli kierowca niekontrolowanie zmienia pas ruchu przy prędkość samochodu powyżej 60 km/h. Alarm akustyczny rozlega się wtedy informując kierowcę o niebezpieczeństwie.

Komfort prowadzenia nowego i10 w każdych warunkach pogodowych zapewnia sprawdzone wyposażenie znane z jego poprzedniej wersji, na przykład: automatycznie sterowana klimatyzacja, podgrzewana kierownica i przednie fotele, a największy w swoim segmencie bagażnik o pojemności 252 l pozwala przewieźć dużo bagaży.

hyundai_i10_rear
hyundai i10 nowy tył

Stworzony w Europie dla Europy – historia sukcesu i10

Od momentu swojej premiery w 2008 r. i10 cieszy się niesłabnącym powodzeniem na rynku europejskim gdzie do lipca 2016 r. sprzedano około 670.000 egzemplarzy tego modelu. Oznacza to, że jest on jednym z największych bestsellerów ostatnich lat w tym segmencie.

Pierwsza generacja i10 dzięki korzystnemu stosunkowi jakości do ceny osiągnęła w latach 2008-2014 poziom sprzedaży ponad 450.000 sztuk. Od momentu wprowadzenia na rynek drugiej generacji pod koniec 2013 r. stał się on prawdziwie europejskim samochodem. Zaprojektowany i skonstruowany w centrum badawczo-rozwojowym Hyundai Motor Europe w niemieckim Rüsselsheim i wyprodukowanym w fabryce Hyundai Assan Otomotive Sanayi (HAOS) w ĺzmit w Turcji. 

Dynamiczne właściwości jezdne i odmłodzona, zmodernizowana stylistyka i10 drugiej generacji pozwoliły podtrzymać jego popularność. Przez zaledwie trzy lata sprzedał się on w liczbie 220.000 sztuk. Premiera nowego i10 odbędzie się w trakcie Międzynarodowego Salonu Samochodowego 2016 w Paryżu.

poznaj nowy FORD EDGE – Premiera nowego SUVa