Skoda Octavia RS kombi test

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Skoda Octavia RS kombi

Skoda Octavia RS kombi to kolejny model, Skoda rośnie i wypełnia wszystkie segmenty, Octavia jest średniej klasy kompaktem ale w tym wydaniu jest to ekspresowe kombi.  Zwykła Octavia jest przyzwoitym autem jednym z najpopularniejszych na naszym rynku ze względu na relację ceny do jakości. Nie jest jednak wybierana jedynie z tego powodu, ona daje przyjemność w prowadzeniu i postanowiono to jeszcze zwiększyć. Włożono silnik od Golfa GTI i Octavia stała się szybkim rodzinnym kombi, niestety nie jest stricte sportowym autem jakby sądzono. Ta wersja Octavii jest przeznaczona dla tych co chcą mieć zwykłe auto rodzinne o niezwykłych parametrach ale też bardzo wygodne.

skoda octavia rs kombi test 002
fot. bezpiecznapodroz.org

A teraz okiem technicznym

Skoda Octavia RS kombi – Silnik/skrzynia

Skoda Octavia RS kombi ma serce przeszczepione z Golfa GTI ma 230KM przy 4700 obr/min a maksymalny moment obrotowy to 350 Nm w zakresie 1500-4600 obr/min. Takie parametry są obsługiwane przez dwusprzęgłowy automat o sześciu przełożeniach by rozpędzić auto do 100km/h w 6.8s. Maksymalna prędkość to 250km/h więcej się nie da bo jest ogranicznik elektroniczny. Dynamika nie stawia go w szeregu sportowców jakby literki RS to sugerowały ale jest to solidne GT w kombi.

skoda octavia rs kombi test 003
fot. bezpiecznapodroz.org

Skoda Octavia RS kombi – Zawieszenie/koła/hamulce

Oczywiście w zawieszeniu przednim przełomu nie ma, MacPhersony natomiast tył to multilink z amortyzatorami gazowym. Hamulce z tyłu tarczowe z przodu tarcze wentylowane, mają co robić bo takie kombi waży prawie 1500kg a załadowane rodziną i bagażami dojdzie do 2 ton. Patrząc jednak na tarcze i zaciski są one gotowe na wszystko a opony 225/35×19 przekonują do możliwości auta. Takie zestawienie powoduje że auto nie jest i tanie w zakupie ale też bezawaryjne bo to sprawdzone rozwiązania. Jakkolwiek jest to jedna z atrakcyjniejszych propozycji tak dużego auta o tak dobrych parametrach.

skoda octavia rs kombi test 004
fot. bezpiecznapodroz.org

Skoda Octavia RS kombi – Ekonomia

Nie liczmy na cuda, taka masa, wielkość i moc muszą być wykarmione, nie znaczy to że przeraża nas apetyt ale jednak nie jest to Fabia 1.0. Średnie z testu to 8.2l/100 km bo jeździliśmy szybko jednak w trasie można zejść do 6,8l/100 km natomiast w mieście będzie to w najlepszym wypadku 7,5. Oczywiście jeśli nauczymy się ecodrivingu to będzie to nawet 15% mniej ale kto kupując takie auto będzie jeździł jak emeryt?

skoda octavia rs kombi test 005
fot. bezpiecznapodroz.org

Skoda Octavia RS Combi – babskim okiem

To auto które nie pozostawia wątpliwości, że jest wersją dla posiadaczy którzy przywiązują dużą uwagę do osiągu samochodu. Jak najbardziej wyróżnia się nadprzeciętnymi osiągami co pozostawia Skodę w lidze samochodów szybkich i dynamicznych. Pomimo że samochód jest po prostu duży można w nim dostrzec sportowy sznyt. Podczas jazdy odgłosy jakie wydobywa z siebie układ wydechowy  kolejny raz pokazuje jego charakter. Wewnątrz  samochodu jest bardzo przestronne i funkcjonalne, jest nieprzeładowane przyciskami, guzikami i niepotrzebnymi funkcjami. Wsiadając do jego wnętrza mamy wrażenie nie wiele się w nim zmieniło a jednocześnie jest nowoczesne. I chociaż auto dalej pozostanie zwyczajnym rodzinnym autem to zawsze będzie budził emocje. Po dłuższej analizie stwierdzasz że auto  jest proste w obsłudze co jest jego kolejnym atutem.

Wszystkie materiały wykorzystane do stworzenia wnętrza są wysokiej jakości co sprawi że  każda podróż tym samochodem będzie wielką i niepowtarzalną przyjemnością. Możemy dostrzec również dbałość o szczegóły chociażby z oznaczeniem literek RS na fotelach, czy w innych miejscach wnętrza. Ogólnie samochód na drodze budzi dość duże zainteresowanie a co do koloru to nasza biała Skoda okazała się jak najbardziej odpowiednia, ale że to kwestia gustu więc zostawiamy to Waszym gustom.

Nam pozostaje życzyć  szerokiej drogi i bezpiecznej podróży.

zobacz jeszcze mocniejszą Skodę w kombi Skoda Superb L&K 2,0 TSI 280KM 4×4 DSG

skoda octavia rs kombi test 006
fot. bezpiecznapodroz.org

Skoda Octavia RS kombi test 1

Skoda Octavia RS kombi test 2

Skoda Octavia RS kombi test 3

Skoda Octavia RS kombi test 4

Skoda Octavia RS kombi test 5

Skoda Octavia RS kombi test 6

Brak postów do wyświetlenia