Mandat od GITD nie straszny

1430

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mandat od GITD

Mandat od GITD – Od kwietnia GITD nie ma prawa karać kierowców

Dzisiaj na temat fotoradarów, a dokładnie związanych z nimi konsekwencji procesowych, prawnych i odszkodowawczych, które wzbudzają dzisiaj naprawdę wiele wątpliwości. Afera wokół odcinkowego pomiaru prędkości czy też kwestii monitoringu wjazdu na czerwonym świetle wydaje się być klasycznym przykładem bezprawia w Polsce.

Mandat od GITD

Czy GITD nie może wystawiać mandatów?

Prawa Ruchu Drogowego okazały się niezgodne z Konstytucją RP, dlatego wydawałoby się, że  GITD nie może wystawiać mandatów w rzeczy samej, na podstawie ustaleń z dnia 25 kwietnia 2016 r. który wszedł w życie razem z Wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 14 lipca 2015 r.. Odnosi się to dokładnie do  art. 129g ust. 4 ustawy z 20 czerwca 1997 r..

 

Unieważnienie mandatu z fotoradaru od GITD – to ma sens

A więc jeśli chcesz postarać się o unieważnienie mandatu z fotoradaru od GITD wiedz, że faktycznie możesz to zrobić i masz do tego prawo właśnie na podstawie powyższych ustaleń. Przede wszystkim należy złożyć odpowiedni wniosek – składając go mamy prawie 100% pewności, że uda się umorzyć wprowadzenie mandatu. Zatem widać wyraźnie, że unieważnienie mandatu z fotoradaru od GITD faktycznie ma sens. Jak to zrobić dokładnie? Proszę spojrzeć poniżej.

download

Anulowany mandat od GITD

Anulowanie mandatu od GITD jest jak najbardziej możliwe. Wniosek możesz wygenerować za pomocą przyjaznym tego typu wnioskom portalom. Możesz też samodzielnie zająć się przygotowaniem tego rodzaju dokumentu. Musisz oczywiście poprzez swoje stanowisko odpowiednimi argumentami, bo bez tego nic nie zdziałać. Chodzi o argumentację związaną z brakiem podstaw do gromadzenia i udostępniania zarejestrowanych danych. Gdyż zdecydowanie brakuje przepisów uszczegóławiających te czynności to jest karta przetargowa osób ubiegających się o anulowanie takiego mandatu. Oczywiście że GITD może pójść ze sprawą do sądu, chociaż bardzo rzadko się to zdarza. W tym momencie używasz na rozprawie tych samych argumentów i sprawa właściwie jest już wygrana. Zatem jak widzisz – wszystko to da się załatwić, tylko trzeba wiedzieć jak.

przeczytaj też Co się wydarzy gdy odmówimy przyjęcia mandatu ?

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia