Nissan e-NV200 najlepszym samochodem użytkowym

68
Nissan e-NV200

Nissan e-NV200 zwyciężył w kategorii „Elektryczny miejski samochód dostawczy”, uzyskał Niemiecką Nagrodę dla Pojazdu Użytkowego za rok 2016. Jest to już 16. Nagroda Nissana i zostanie wręczona 23 września na targach pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze.

Nissan e-NV200
Nissan e-NV200

Niemieckie nagrody przyznawane są przez prestiżowe czasopisma „Handwerk-Magazin” oraz „Deutschen Handwerks Zeitung” . Każdy pojazd, który jest zgłoszony do konkursu zostaje poddany dokładnemu dwudniowemu testowi, gdzie jurorami są … rzemieślnicy.

„To wspaniale, że nasz w pełni elektryczny samochód dostawczy jest tak dobrze postrzegany zarówno przez branże jak i rzemieślników” – mówi Gareth Dunsmore, dyrektor działu pojazdów elektrycznych w europejskim dziale Nissana.

Nissan e-NV200
Nissan e-NV200

Nissan e-NV200  dzięki zastosowaniu silnika elektrycznego (ten sam co w modelu LEAF) oraz akumulatorów ładujących się niespełna 30 min jest prawie bezgłośnym pojazdem z bezemisyjnym zespołem napędowym. Model ten wyróżnia się przede wszystkim niskimi kosztami eksploatacji. Koszt energii to ok. 0,03 EUR/1 km, również koszty serwisowania są prawie o połowę niższe w stosunku do silników wysokoprężnych.

zobacz Nissan Note 1,5 dCi Tekna