Nissan Vision, czyli koniec z problemami na zatłoczonych i niebezpiecznych drogach

163

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nissan Vision

Nissan wychodzi z inicjatywą by wesprzeć kierowców i tworzy system, który został zaprojektowany pod kątem łatwiejszej i bezpieczniejszej jazdy na współczesnych drogach – wersję Nissan Vision, która jest dostępna w czterech modelach (Qashqai, Juke, X-Trail, Pulsar).

Nissan Vision
Nissan Vision

Wyróżniającym się w tej wersji stał się przede wszystkim system kamer 360 (AVM), który zdecydowanie ułatwia wykonywanie manewrów samochodem poprzez zwiększenie widoczności dookoła całego samochodu ( widok „z lotu ptaka”). Dzięki temu można zobaczyć wszystkie przeszkody znajdujące się wokół auta, a także tor jego jazdy. Razem z nim współpracują także systemy ostrzegające o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, poruszających się obiektach czy pojeździe, który znajduje się  w naszym „martwym polu”.  Dodatkowo model wyposażony jest w adaptacyjne światła drogowe, a także możliwość rozpoznawania znaków drogowych.

Nissan Vision
Nissan Vision

Nissan Vision miał być odzwierciedleniem technologii jazdy autonomicznej ProPILOT stworzonej przez Nissana.  Swój debiut w Europie będzie miała w nowym Qashqai ’u w 2017 roku.

Nie ma podanej daty debiutu oferty Nissana Vision w Polsce. Szczegóły mają być podane w połowie września.

inne innowacje Nissana Nissan testuje uchwyty na kubki …

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia