Nissan Vision, czyli koniec z problemami na zatłoczonych i niebezpiecznych drogach

0
22
Nissan Vision

Nissan wychodzi z inicjatywą by wesprzeć kierowców i tworzy system, który został zaprojektowany pod kątem łatwiejszej i bezpieczniejszej jazdy na współczesnych drogach – wersję Nissan Vision, która jest dostępna w czterech modelach (Qashqai, Juke, X-Trail, Pulsar).

Nissan Vision
Nissan Vision

Wyróżniającym się w tej wersji stał się przede wszystkim system kamer 360 (AVM), który zdecydowanie ułatwia wykonywanie manewrów samochodem poprzez zwiększenie widoczności dookoła całego samochodu ( widok „z lotu ptaka”). Dzięki temu można zobaczyć wszystkie przeszkody znajdujące się wokół auta, a także tor jego jazdy. Razem z nim współpracują także systemy ostrzegające o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, poruszających się obiektach czy pojeździe, który znajduje się  w naszym „martwym polu”.  Dodatkowo model wyposażony jest w adaptacyjne światła drogowe, a także możliwość rozpoznawania znaków drogowych.

Nissan Vision
Nissan Vision

Nissan Vision miał być odzwierciedleniem technologii jazdy autonomicznej ProPILOT stworzonej przez Nissana.  Swój debiut w Europie będzie miała w nowym Qashqai ’u w 2017 roku.

Nie ma podanej daty debiutu oferty Nissana Vision w Polsce. Szczegóły mają być podane w połowie września.

inne innowacje Nissana Nissan testuje uchwyty na kubki …