Mitsubishi GT-PHEV Concept

154
Mitsubishi GT-PHEV
Mitsubishi GT-PHEV Concept

Premiera nowego SUV-a Mitsubishi GT-PHEV Concept odbędzie się w Paryżu.

Mitsubishi Motor Company (MMC) opracował zaawansowany system napędu hybrydowego z zewnętrznym ładowaniem (PHEV). Razem z innymi samochodami napędzanymi elektrycznie będą reprezentować hasło „Sięgając za horyzont”.  Kolejny milowy krok w świecie SUVów i napędów elektrycznych.

Mitsubishi GT-PHEV Concept
Mitsubishi GT-PHEV Concept

Na Paryskim Salonie swoją premierę będą również miały takie modele jak Mitsubishi Ex Concept. Jest to SUV z elektrycznym napędem EV nowej generacji oraz Mitsubishi Outlander i Mitsubishi Outlander PHEV z roku modelowego 2017. I tak nową wersję tego modelu wzbogacono o system ostrzegania o obiektach znajdujących się w martwym polu. Dodano też nową wersję systemu łagodzenia skutków kolizji czołowych. PHEV ponadto został wyposażony w EV Priority Mode (działanie przede wszystkim elektryczne).

Mitsubishi GT-PHEV Concept
Mitsubishi GT-PHEV Concept

Z kolei Mitsubishi GT-PHEV to SUV nowej generacji, który reprezentuje wysoki poziom zarówno pod względem stylistycznym jak i technicznym. Nowe auto MMC jest stworzone do pokonywania wielkich odległości („Ground tourer”). Na pierwszy rzut oka widać przede wszystkim masywny, solidny i unikatowy przód samochodu. Wykorzystuje on koncepcję „dynamicznej tarczy” (jej zadaniem jest chronić zarówno ludzi jak i samochód). Jeśli już mowa o wyglądzie, warto wspomnieć o charakterystycznych  dla GT-PHEV Concept są poziome linie nadwozia, które nadają stylu i klasy.

Mitsubishi GT-PHEV Concept
Mitsubishi GT-PHEV Concept

Zaawansowany system Mitsubishi GT– PHEV z trzema silnikami zachwyca swoimi osiągami i wynikami. System ten zapewnia akumulatory nowej generacji o dużej pojemności i wysokiej mocy – a także silniki elektryczne i spalinowe.  Pozwala to na utrzymywanie komfortu nawet na długich trasach ( zasięg elektryczny to prawie 120 km, na hybrydzie można pokonać nawet 1200 km ). Dzięki zastosowaniu trzech silników zapewniony jest stały napęd na cztery koła poprawiając tym samym poziom stabilności prowadzenia samochodu. Model zachwyca nas również najnowszą technologią  łączności samochodowej. Pozwala na sprytne i w pełni kontrolowane zarządzanie zużyciem energii. Jest to kolejny milowy krok w tworzeniu samochodów elektrycznych, a kiedy ciężarówka?

przeczytaj także o Anna Cieślak i Jej nowe Mitsubishi – wywiad