Bezpieczny zakup samochodu czyli co jest istotne

0
164
Bezpieczny zakup samochodu czyli co jest istotne

Co jest najważniejsze by zakup się udał?

 

Długo zastanawialiśmy co powinno być pierwszą poradą, pierwszym artykułem cyklu. Z pozoru najistotniejsza zdawała się być decyzja czy wybrać auto nowe, czy używane; albo w jaki sposób sfinansować zakup? Mieliśmy jeszcze kilka innych pomysłów i wkrótce wszystkie one zostaną poruszone w naszym poradniku. Chcielibyśmy jednak zacząć od tego: Bezpieczny zakup samochodu czyli co jest istotne.

Bezpieczny zakup samochodu czyli co jest istotne

Niech ten samochód będzie dla Was!

 

Brzmi jak banał? Wcale nim nie jest. Przez lata pracy obserwowaliśmy ludzi, którzy nie kupowali samochodów dla siebie. Robili to dla sąsiadów, teściów, znajomych z pracy czy siłowni. Zdecydowanie zbyt często podejmując decyzję zastanawiacie się, co powiedzą inni. Pamiętajcie, to nie oni będą waszym samochodem jeździć, naprawiać go, a na sam koniec sprzedawać. Zaufajcie sobie i bądźcie asertywni.

Bezpieczny zakup samochodu czyli co jest istotne

Definicja potrzeb

 

Przed jakimkolwiek wyborem ustalcie więc na czym Wam najbardziej zależy, czy to bezpieczny zakup samochodu czyli co jest istotne.

Pomyślcie o tym, za co najbardziej lubicie swój obecny samochód, a czego Wam brakuje, co chcielibyście zmienić. Gdy już wyklaruje się Wam ogólny zarys, nie zapominajcie o nim ani na chwilę. Nie pozwólcie się od niego odciągnąć. Nie dajcie się zwieść stereotypom, promocjom, reklamom, czy “pomocnym” opiniom znajomych. Nie zważajcie na uwagi typu “znam kogoś kto takiego miał i….”. Niech ustalenie podstawowych kryteriów będzie dla Was skałą, latarnią morską wyznaczająca kierunek.

Pamiętajcie, że każdy lubi doradzać ale odpowiedzialność i konsekwencje poniesiecie Wy, jako właściciel.

Bezpieczny zakup samochodu czyli co jest istotne

Precz z nudą

 

Rynek oferuje nam obecnie nieprzebrane możliwości wyboru – jest bogaty jak nigdy wcześniej. Naszą prośbą do Was jest zatem apel o OTWARTOŚĆ. Rozejrzyjcie się wokół, a okaże się, że macie nieprzebrane możliwości.

 

Szkoda zatem czasu na nadmierne skupienie nad jakością plastiku deski rozdzielczej czy przesadne podejście do kwestii pojemności bagażnika.

 

Kształt deski nie wpływa na pracę silnika, a często te twarde lepiej znoszą upływ czasu.

Bagażnik za to chcielibyśmy mieć jak największy, a ostatecznie najczęściej przewozimy w nim…wyłącznie powietrze! Zastanówcie się jak często się przeprowadzacie albo wyjeżdżacie na rodzinne dwutygodniowe wakacje. Jeśli to zaledwie dwa, trzy razy w roku, można wypożyczyć bagażnik dachowy lub przyczepę ze stacji benzynowej.

 

Nie bądźcie więc zbyt przyziemni, żyje się raz, a większość z nas spędza w swoim aucie naprawdę dużo czasu. Badania ClicTrans pokazują, że <link: http://www.info.clicktrans.pl/ile-czasu-spedzaja-polacy-w-samochodzie/ > polscy kierowcy w wieku 20 – 74 lat spędzają codziennie w drodze aż 60 – 90 minut. Przegońmy więc codzienną nudę i ponurą anonimowość, niech prowadzenie samochodu daje Wam przyjemność i satysfakcję. Zapewniamy, nie musicie się od razu przesiadać do czerwonego Ferrari. Żółta Panda także może wprowadzić radość do Waszej motoryzacyjnej rutyny a równocześnie rata za nią pozwoli jeszcze wybrać się na urlop. Gwarantujemy, każdy samochód na tle morza śródziemnego wygląda świetnie, a rzeczą przyjemną jest, dotrzeć tam tanio i bezproblemowo.

Bezpieczny zakup samochodu czyli co jest istotne

Stereotypy

 

Najczęściej bezpodstawne stereotypy, powielane, mogą ograniczać mniej asertywnych Klientów. Na pewno większość z Was słyszała niepochlebne opinie o samochodach słynnych producentów na “F” (Fiat, Ford i “francuskie”), żarty o wiecznie psujących się autach włoskich, bezkrytyczny kult aut niemieckich i japońskich.

 

Każdy z producentów ma w swojej ofercie modele godne polecenia oraz te mniej udane. Wszystko zależy od Waszych potrzeb, zarówno tych praktycznych, jak i tych indywidualnych kaprysów i zachcianek. A więc bezpieczny zakup samochodu czyli co jest istotne.

 

Nie rezygnujcie więc z włoskiego piękna, francuskiego polotu czy niemieckiego pragmatyzmu. Nie skreślajcie koreańskich nowości. Zwłaszcza, że żyjemy w zglobalizowanym świecie. W świecie, w których wielkie koncerny łączą się, wymieniają technologiami i unifikują produkcję pojazdów. Bądźcie czujni w swoich osądach bo może się okazać, że wymarzone eleganckie Volvo czy ekstrawaganckie Mini jest napędzane tym samym silnikiem diesla, co dostawczy Peugeot Partner czy Citroen Berlingo.

Bezpieczny zakup samochodu czyli co jest istotne

Bez spięcia

 

Bezpieczny zakup samochodu czyli co jest istotne, co jest zatem najważniejsze!? Po pierwsze uwolnić się od stereotypów i opinii. Następnie określić sobie własne kryteria: kluczowe jest wiedzieć czego się chce i być otwartym na podjęcie drobnych kompromisów. Zaufajcie sobie i otwórzcie się na nietuzinkowe wybory. Niech nowe auto powoduje uśmiech na Waszych twarzach, a jeśli nawet coś pójdzie “nie-tak” to nie jest to wybór na całe życie. Auto naprawdę można zmieniać co pół roku. Motoryzacja jest bardzo różnorodna, każdy znajdzie coś dla siebie – nie bójcie się szukać.

prowadzący: Marek Suwara i Patryk Osowiecki
prowadzący: Marek Suwara i Patryk Osowiecki