Nissan w gronie najlepszych marek świata po raz kolejny

0
15
Nissan Best Global Brands Study

Nissan po raz kolejny w gronie najlepszych marek świata

A jednak Nissan w gronie najlepszych marek świata, chwali się ogromnym sukcesem jakim jest awans na 43. Miejsce w prestiżowym rankingu Best Global Brands Study opracowanego przez Interbrand. Marka przeskoczyła o 6 pozycji w stosunku do roku ubiegłego.  Nissan stanął tuż za podium jeśli chodzi o najszybciej rozwijającą się markę notując wzrost wartości marki do 11,06 mld USD.

Nissan Best Global Brands Study

Kluczową rolę w podniesieniu wyników odegrał nacisk marki na jej widoczność. Co znacząco polepszyło sprzedaż samochodów. Nissan w gronie najlepszych marek świata nie bez znaczenia, dlaczego? Bo kreślił wizję inteligentnej mobilności, która ma za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo jazdy (co jest jednym z najistotniejszych czynników dla potencjalnych nabywców), chronić środowisko zachowując przy tym przyjemność z jazdy. Warto wspomnieć również, że marka aktywnie uczestniczyła w akcjach sponsoringowych imprez na najwyższym poziomie m.in. na Igrzyskach Olimpijskich w Rio czy UEFA Champions League.

Nissan Best Global Brands Study

W raporcie umieszczono powody , dla których Nissan uzyskał tak wysoki awans. Doceniono markę m.in. pod względem zwiększania świadomości poprzez wykorzystywanie platform i nowoczesnych technologii, nawiązywania współpracy z nowymi partnerami oraz wprowadzenie innowacyjnych modeli – „Siła marki jest w centrum uwagi w całej firmie od ostatnich pięciu lat, więc uznanie dla naszych wysiłków w tak wpływowym rankingu marek jest bardzo satysfakcjonujące”- powiedział Roel de Vries wiceprezes i dyrektor globalnego działu marketingu i strategii Nissana.

Zapoznaj się również: Nissan Vision, czyli koniec z problemami na zatłoczonych i niebezpiecznych drogach