Test Ssangyong XLV 1,6 manual

Sprawdźmy czy Ssangyong XLV 1,6 i Koreańczycy dadzą radę znaleźć swój kawałek tortu w społeczeństwie pełnym niemieckiej konkurencji. Testujemy silnik 1,6 litra i 128KM przy 6000obr/min – czy Ssangyong XLV będzie trwały?

901

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Test Ssangyong XLV 1,6

Test Ssangyong XLV 1,6

Marka powoli i systematycznie rozszerza gamę modeli, na naszym rynku jest duża konkurencja ale… Czy Ssangyong XLV 1,6 i Koreańczycy dadzą radę znaleźć swój kawałek tortu? 20 lat temu kiedy Daewoo kupiło FSO kupiło też Ssangyonga i był on wtedy tu sprzedawany. Model Musso cieszył się dużym zainteresowaniem ponieważ był duży, rozsądny cenowo i miał napęd mercedesa. Przez te 20 lat sytuacja dramatycznie się zmieniła, konkurencji jest mnóstwo a polski kierowca szuka… no właśnie szuka tego co zdominowane przez Niemców media mu podpowiedzą. Życzymy Ssangyongowi sukcesu bo na to zasługuje, Musso do dziś jeżdżą po polskich drogach znaczy trwałe. Test Ssangyong XLV 1,6

Test Ssangyong XLV 1,6
Test Ssangyong XLV 1,6 w plenerze

A teraz okiem technicznym

Test Ssangyong XLV 1,6 – Silnik/skrzynia

Silnik jest mały ma jedynie 1,6 litra pojemności i generuje 128KM przy 6000obr/min jest to dobry wynik. Moment obrotowy 160Nm już od 4000obr/min i jest równomiernie rozwijany choć nie pochodzi z doładowania. Patrząc na bryłę silnik jest drobinką, jadąc nim zaskakuje że daje radę i to nieźle. Silnik jest konstrukcją własną marki więc jak będzie z trwałością nie wiemy, jedno jest pewne jest atmosferyczny czyli z natury trwały. Dodatkowo auto waży jedynie ciut powyżej 1300kg co powoduje że silnik nie jest przeciążony.

Test Ssangyong XLV 1,6

Test Ssangyong XLV 1,6 – Zawieszenie/koła/hamulce

Właśnie ta niska masa auta powoduje że prowadzi się świetnie a zawieszenie dość twarde nie odbiera komfortu podróżowania. Opony 215/45×18 nie są szczytem marzeń bo powinny być szersze jak na SUVato dają dobrą przyczepność. Hamulce Ssangyong XLV 1,6 tył tarcze przód tarcze wentylowane są skuteczne czemu znów pomaga niska masa auta.

Test Ssangyong XLV 1,6

Test Ssangyong XLV 1,6 – Ekonomia

Nam nie udało się zejść do poziomów deklarowanych przez producenta ale średnia 7,6L/100km jest dobrym wynikiem. Niestety na autostradzie powyżej 120km/h zużycie paliwa zaczyna być problemem, nie przekraczając tej prędkości zmieścimy się w 7L/100km. W mieście też będzie to w tych granicach czyli jak na te gabaryty to jest to wynik lepszy od średniego w klasie.

Test Ssangyong XLV 1,6
Test Ssangyong XLV 1,6 w ostępach

Test Ssangyong XLV 1,6 okiem kobiety

To miejski olbrzymek, tak najkrócej można by rzec. Ale poważnie nasze Tivoli to duże, eleganckie i rodzinne auto, posiada elegancką i silną sylwetkę o zdecydowanych ksztatach. Jego wnętrze zostało wykonane z bardzo dobrych materiałów często wykończonym eleganckim ściegiem. Przy jego zakupie  możemy mieć dostępne pięć dwukolorowych zestawów wnętrza co zapewni młody i nowoczesny wygląd, a to z kolei przemówi  do użytkowników młodych duchem. Bagażnik jest duży i przestronny a pozostałe wnętrze zawiera mnóstwo różnych kieszeni, przegródek do przechowywania i przewożenia różnych przedmiotów, które pozwolą zachować porządek oraz powodują, że auto sprawdzi się w 100 % jako auto rodzinne,pasażerowie mają dużo miejsca i przestrzeni .Moim jedynym problemem i trzeba przyznać babskim są gabaryty auta, pomimo że uwielbiam wszystko co duże ( mówię wyłącznie o samochodach) to zaparkować tym autem w dużym zagęszczonym mieście może być nie lada wyzwaniem.

 

Nie pozostaje nic innego jak życzyć szerokiej drogi i bezpiecznej podróży

przeczytaj koniecznie: Mandaty 2017 zmiany – czyli nie umkniesz fiskusowi

Test Ssangyong XLV 1,6
Test Ssangyong XLV 1,6 czy jest przyjacielem wypraw zamiejskich

Test Ssangyong XLV 1,6

i na koniec niespodzianka: Ssangyong na prąd czyli E-Motion i XLV Diesel

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia