Ford Fiesta ST w wersji 5-drzwiowej

0
115
Ford Fiesta ST 5-drzwiowa

Kompaktowym hatchback Forda wprowadził do sprzedaży w Europie swój model Fiesta ST w wersji 5-drzwiowej. Marka zapewnia przy tym zachowanie sportowego charakteru auta.

Ford Fiesta ST 5-drzwiowa

Ford Fiesta ST w wersji 5 – drzwiowej, wyposażona jest w silnik benzynowy EcoBoost 1.6 l – jego moc to 182 KM i 240 Nm momentu obrotowego. Auto może pochwalić się również, niewielkim zużyciem paliwa (6,1l/100km) oraz przyspieszeniem do 100 km/h które wynosi 6,9 sekundy. Sportowy charakter samochodu oddaje także układ kierowniczy i hamulcowy. Komfort i bezpieczeństwo wspomagają układ TVC, poprawiający stabilność jazdy na zakrętach, a także układ elektronicznej kontroli stabilności ESC z trzema trybami pracy.  Na zewnątrz pojazdu wyróżniają się 17-calowe obręcze aluminiowe, reflektory o dynamicznej stylizacji. Model dostępny jest w dwóch kolorach – Race Red i Spirit Blue.

            Ford Fiesta ST 5-drzwiowaFord Fiesta ST 5-drzwiowaFord Fiesta ST 5-drzwiowa

„Od momentu wprowadzenia do oferty w Europie uznanej Fiesty ST. Ford sprzedał już ponad 38 tys. egzemplarzy tego modelu. Natomiast klienci często pytali nas o wersję 5-drzwiową. Nowy Ford Fiesta ST 5-d sprawia, że większe grono nabywców może cieszyć się osiągami Ford, Performance w przystępnej cenie” – mówi Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży Ford of Europe.

Ford Fiesta ST 5-drzwiowa

Warto wspomnieć również, że różnica cenowa między wersjami nadwozia wynosi ok. 1000 zł. Marka szacuje, że 1/4 sprzedanych modeli Fiesta ST będzie właśnie w wersji 5-drzwiowej.

Zachęcam do przeczytania: FORD EDGE – Premiera nowego SUVa