Światowy dzień wzroku wspierany przez gwiazdy

285

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Światowy Dzień Wzroku
fot. AKPA

Światowy Dzień Wzroku. „Chroń swój wzrok cały rok”- tak brzmi hasło kampanii, w ramach której w czwartek odbyło się spotkanie „Bezpieczeństwo na drodze dobrze widziane”.

Światowy Dzień Wzroku
Światowy Dzień Wzroku
fot. AKPA

Światowy Dzień Wzroku stał się idealną okazją do promowania regularnego badania oczu. Wydarzenie to zostało zorganizowane dzięki Grupie Essilor w Polsce, stacji paliw Statoil, a także Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej. Akcję postanowili wesprzeć celebry ci, którzy pojawili się na spotkaniu.

Światowy Dzień Wzroku
Światowy Dzień Wzroku
fot. AKPA

Bezpieczeństwo na drodze „oczami” kierowcy

Grupa Essilor wspierająca akcję przeprowadziła badania, z których jednoznacznie wynika, że Polacy nie kontrolują swojego wzroku – ponad 50 % rodaków w wieku 30-64 lat bada wzrok raz na 2 lata bądź rzadziej ( z czego prawie 1/5 nie poddaje się korekcji wzroku).  Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko, szczególnie dla kierowców, którzy do 2013r. mieli wydawane prawo jazdy bezterminowo – dziś,  po zmianie przepisów termin ważności dokumentu to 15 lat ( w przypadku wady wzroku jest to 5 lat). Jak przyznaje Country Manager firmy Mirosław Nowak mimo wszystko za długi okres czas na obowiązkowe badanie wzroku.  Aby promować i rozpowszechnić regularne badanie oczu zorganizowano całodzienne badania przesiewowe, które odbyło się na stacji paliw Statoil przy ul. Puławskiej w Warszawie.

Światowy Dzień Wzroku
Światowy Dzień Wzroku
fot. AKPA

Koniecznie przeczytaj kto uczestniczył w tak ważnym wydarzeniu: Katarzyna Cichopek oraz wiele innych gwiazd zachęca do darmowych badań wzroku

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia