Światowy dzień wzroku wspierany przez gwiazdy

0
71
Światowy Dzień Wzroku
fot. AKPA

Światowy Dzień Wzroku. „Chroń swój wzrok cały rok”- tak brzmi hasło kampanii, w ramach której w czwartek odbyło się spotkanie „Bezpieczeństwo na drodze dobrze widziane”.

Światowy Dzień Wzroku
Światowy Dzień Wzroku
fot. AKPA

Światowy Dzień Wzroku stał się idealną okazją do promowania regularnego badania oczu. Wydarzenie to zostało zorganizowane dzięki Grupie Essilor w Polsce, stacji paliw Statoil, a także Krajowej Rzemieślniczej Izbie Optycznej. Akcję postanowili wesprzeć celebry ci, którzy pojawili się na spotkaniu.

Światowy Dzień Wzroku
Światowy Dzień Wzroku
fot. AKPA

Bezpieczeństwo na drodze „oczami” kierowcy

Grupa Essilor wspierająca akcję przeprowadziła badania, z których jednoznacznie wynika, że Polacy nie kontrolują swojego wzroku – ponad 50 % rodaków w wieku 30-64 lat bada wzrok raz na 2 lata bądź rzadziej ( z czego prawie 1/5 nie poddaje się korekcji wzroku).  Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko, szczególnie dla kierowców, którzy do 2013r. mieli wydawane prawo jazdy bezterminowo – dziś,  po zmianie przepisów termin ważności dokumentu to 15 lat ( w przypadku wady wzroku jest to 5 lat). Jak przyznaje Country Manager firmy Mirosław Nowak mimo wszystko za długi okres czas na obowiązkowe badanie wzroku.  Aby promować i rozpowszechnić regularne badanie oczu zorganizowano całodzienne badania przesiewowe, które odbyło się na stacji paliw Statoil przy ul. Puławskiej w Warszawie.

Światowy Dzień Wzroku
Światowy Dzień Wzroku
fot. AKPA

Koniecznie przeczytaj kto uczestniczył w tak ważnym wydarzeniu: Katarzyna Cichopek oraz wiele innych gwiazd zachęca do darmowych badań wzroku