Ford z ogromnymi sukcesami w 2016 roku – jego sprzedaż wzrasta prawie dwukrotnie.

235

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ford z ogromnymi sukcesami w 2016 roku

Ford z ogromnymi sukcesami w 2016 roku? Tak, tak, tak.

Bije w zaskakujący sposób swoje rekordy – sprzedaż samochodów tej marki wzrosła o prawie 98 % do roku ubiegłego (mowa tutaj o okresie styczeń-sierpień). W tym okresie sprzedano 31 tys. aut w Europie, a aż 200 tys. na całym świecie.

Ford z ogromnymi sukcesami w 2016 roku

Najchętniej wybieranymi modelami są Mustang, Focus RS, Focus ST oraz Fiesta ST (o ostatnim modelu pisaliśmy ostatnio, jako że miał premierę w Europie w wersji 5-drzwiowej). Klienci coraz częściej wybierają tę markę, ponieważ zrobiła ogromny postęp przede wszystkim w klasie swoich osiągów – “Ford nadal dąży do osiągnięcia miana lidera w segmencie samochodów o wysokich osiągach”-mówił Dave Pericak, dyrektor globalny Ford Performance. Dodał również, co najistotniejsze, że do końca dekady powstaje 12 zupełnie nowych modeli Forda.

Jak dotąd ogromną popularnością cieszy się Focus RS, który został wyprzedany na całym świecie. Obok niego pojawia się Focus ST, którego sprzedaż w stosunku do ubiegłego roku wzrasta o 21%. Również od tej popularności znacznie nie odchodzi Fiesta ST, która od momentu premiery (2013r), została sprzedana w ilości 38 tys.-. Dlatego też Ford pokusił się na zaprojektowanie tego modelu w wersji 5-drzwiowej. Ostatnio pojawiła się także 200-konna Fiesta ST (dostępna jedynie w 3 drzwiowej wersji).Ford z ogromnymi sukcesami w 2016 roku

Oczywiście, Ford może pochwalić się także swoją niezawodną “perełką” – Mustangiem, na którego jest coraz więcej chętnych. Liczba zamówień od czasu premiery w Europie (2015) przekroczyła już 20 tys. Dzięki swoim spektakularnym wynikom Ford Mustang, został uznany jako nr 1 wśród najczęściej kupowanych samochodów sportowych u naszych zachodnich sąsiadów. Również w Polsce jest bezkonkurencyjny. Jako potwierdzenie, że model ten jest “klasą samą w sobie” można podać fakt, że w USA produkcja GT350 i 350R z roku modelowego 2017 została w całości wyprzedana.

Dzięki coraz większym sukcesom marka postanawia rozszerzać swoją ofertę o nowe modele. Już pod koniec bieżącego roku do sprzedaży ma trafić zupełnie nowy F-150 Raptor.

Zachęcam do przeczytania: Ford Fiesta ST w wersji 5-drzwiowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia