Hyundai IONIQ z napędem elektrycznym na targach EkoFlota 2016

0
44
Hyundai IONIQ

Zwiedzający będą mieli możliwość zobaczyć po raz pierwszy w Polsce model Hyundai IONIQ z napędem elektrycznym.

Oficjalna prezentacja targowa odbędzie się o godzinie 13:20 na Międzynarodowych Targów Floty Ekologicznej „EkoFlota 2016: innowacje, ekologia, mobilność” już za dwa dni 20.10  w Warszawie.

Hyundai IONIQ

Hyundai IONIQ to pierwszy na świecie samochód, który może być wyposażony w jeden z trzech, różnych napędów. Elektryczny, hybrydowy typu plug-in (z możliwością ładowania z gniazdka elektrycznego) lub klasyczny hybrydowy. IONIQ z napędem hybrydowym, pojawił się w sprzedaży we wrześniu przyszłego roku. W najbliższym czasie ofertę uzupełni prezentowany podczas targów samochód z silnikiem elektrycznym. Ostania wersja modelu – hybryda z możliwością doładowania z gniazdka – trafi do salonów w połowie przyszłego roku.

Hyundai IONIQ

Hyundai IONIQ jest jednym z najoszczędniejszych modeli w swojej klasie. Zapewniającym jednocześnie radość z jazdy, dzięki dynamice i atrakcyjnej stylistyce. Electric napędza elektryczny silnik, synchroniczny prądu przemiennego o maksymalnej mocy 119,7 KMi maksymalnym momencie obrotowym 295 Nm.

Hyundai IONIQ

Na długiej liście zaawansowanych rozwiązań technicznych znajdują się takie systemy, jak: autonomiczny system hamowania awaryjnego (AEB), aktywny asystent utrzymywania pasa ruchu (LKAS), system ostrzegania o niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu (LDWS), system wykrywania martwego pola (BSD) z ostrzeganiem przed pojazdami nadjeżdżającymi z tyłu (RCTA). Interfejsy po podłączeniu smartfonu, interfejsy Apple CarPlay i Android Auto umożliwiają użytkownikom sterowanie muzyką, funkcjami telefonu i nawigacją na wyświetlaczu samochodu.

Przeczytaj również o Nissanie na rynku flotowym samochodów elektrycznych: Nissan e-NV200 najlepszym samochodem użytkowym