Infiniti Q50 triumfuje

0
112
Infiniti Q50 triumfuje
Sportowa limuzyna Infiniti Q50 nr 1 Best User Experience

Infiniti Q50 triumfuje w konkursie Wards 10 Best User Experience. Ma on na celu ocenić i nagrodzić innowacyjne, wyjątkowo zaawansowane systemy zastosowane w samochodach, które minimalizują rozpraszanie kierownicy, zapobiegają wypadkom i tym samym podnoszą poziom bezpieczeństwa.

Infiniti Q50 triumfuje
Infiniti Q50

Kryteria oceny, czyli czym inspiruje Q50

Kryteria oceniania uczestników zostały opracowane przez WardsAuto, czemu Infiniti Q50 triumfuje ? Firma brała pod uwagę cechy, które uważają za bardzo istotne dla użytkowników pojazdu. Są to m.in. połączenie auta ze smartfonem, skuteczność zaawansowanych technologii wspomagania kierownicy, interfejs systemu nawigacji czy przetwarzanie informacji o ruchu drogowym i pogodzie. Infiniti Q50 swoje wysokie noty zawdzięcza innowacyjnym i unikatowym rozwiązaniom wspomagania kierownicy w połączeniu z pokładowymi funkcjami. Należą do nich m.in. ostrzeganie o ruchu poprzecznym, ostrzeżenie o kolizji poprzez najechanie oraz system monitorowania otoczenia. Limuzyna ta została doceniona również pod względem systemu telematycznego Infiniti InTouch. Zaprojektowany został tak aby był jednocześnie funkcjonalny i bezproblemowy. Auto posiada dwa dotykowe ekrany (LCD/VGA 8-calowy u góry i 7-calowy poniżej), które są obsługiwane intuicyjnie palcami. Na górnym ekranie wyświetlane są “ważniejsze” informacje i funkcje (na ogół uruchomione programy np. nawigację) podczas gdy inne są przekierowywane na drugi ekran.

Infiniti Q50 triumfuje

„To dla mnie wielki zaszczyt przyjmować w imieniu Infniti nagrodę, która jest symbolicznym uhonorowaniem nieprzerwanej pracy i starań poświęconych na opracowanie i stworzenie technologii zastosowanych w sportowej limuzynie Infiniti Q50” – powiedział Randy Parker, wiceprezes Infiniti Americas podczas wręczenia nagrody.

Pierwszy na świecie nowy silnik:  Debiut Infiniti z silnikiem VC-Turbo w Paryżu