Cult, JDM czy German – style tuningu.

3466

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Czy wiesz co to Cult Style, JDM czy German Style?

W tym artykule chciałbym Wam przedstawić kilka form tuningu aut, które są popularne na świecie jak i w Polsce. Bez wątpienia są to Cult, JDM czy German Style. Cieszą się sporym zainteresowaniem czego przykładem są różne zloty na całym świecie. Moim zdaniem najlepsze są eventy gdzie Cult, JDM czy German Styl można zobaczyć na jednej „scenie”. Nie zanudzając przejdźmy to sedna.

Cult style: styl tuningowy, który moim zdaniem jest ukłonem dla klasyki samochodowej.

mmm08-cult-style-de

Auta tuningowane w tym stylu maja nawiązania do stylu z lat siedemdziesiątych bądź osiemdziesiątych. Coś co według mnie wyróżnia je z tłumu to na pewno klasyczne felgi bez zbędnych detali ,po prostu ma być ładnie ale z klasa. Bez wątpienia należy dodać również  naklejki z tamtej epoki czy nawet walizki w kratę wożone na bagażniku dachowym. Aby auto ładniej się prezentowało można je delikatnie obniżyć. Takie obniżenie auto doda mu uroku przy czym będzie można zachować klasę auta.

JDM – Japan Domestic Market- pojęcie to przede wszystkim zostało wymyślone w USA. Ten styl tuningu polega na upiększaniu auta.

march_jdmst_feature

Wszystko co jest robione w tym stylu ma nie tylko wyglądać a również spełniać swoje zadanie. Japoński Rynek Krajowy ma sporo rzesze oddanych mu odbiorców. Ludzie którzy obierają ten styl tuningu z reguły jako główny punkt stawiają na osiągi auta. W JDM raczej ciężko spotkać duże felgi ogromne spoilery czy podobne tego typu rzeczy. Firmy które są cenione w Japonii to  na pewno: Spoon, Takata, Mugen, Bride i wiele wiele więcej. Produkty tych firm nie należą do tanich rzeczy dla tego cieszą się uznaniem i czym ciężkim dl dostania.

Rost Style (czyli coś czego nie za bardzo mogę zrozumieć) – polega to na kontrolowanej dewastacji auta.

34aa21a7ba3966e2f79e6df06c3b9181640000

Póki co ten styl nie ma sporej ilości odbiorców lecz pewnie to kwestia czasu zanim stanie sie to na prawdę popularne. Na różnych eventach można się spotkać z coraz to większą ilością aut zmodyfikowanych w ten o to sposób.

German Style – według mnie jeden z najprostszych styli tuningu. Cechują go bez wątpienia clean look.

volkswagen-golf-fot-img8-6861710

Polega to na usunięciu kierunkowskazów , emblematów, listw bocznych czy też wygładzenie zderzaków . Nie można oczywiście zapomnieć o felgach jest to bardzo ważny aspekt w każdym stylu tuningu. W German Style najczęściej można spotkać felgi z szerokim rantem i naciągnięta na to opona na felgę tak zwany „naciąg”. Bardzo ważnym aspektem tej formy tuningu jest również  niskie zawieszenie, przemyślane modyfikacje czy tez wypolerowane wszystkie części silnika. Kolory w tym stylu tuningu są raczej stonowane lecz zdarzają się tez wyjątki.

 Na końcu chciałbym opisać jeszcze jedna formę tuningu która nazywa się Resto.

57_corvette3

 Według mnie jest to naprawdę warta uwagi forma tuningu ponieważ osobiście bardzo szanuje ludzi którzy ” wkładają ” drugie życie swojemu kochanemu autu. Często to bardzo drogi zabieg i niewielka ilość osób potrafi doprowadzić projekt do finalnego etapu. Auta tego typu cieszą się sporym zainteresowaniem na zlotach. Zacznijmy od tego co oznacza Resto czyli restoration polega on na odrestaurowaniu starych modeli aut tak aby wyglądały jakby przed chwila wyjechały z fabryki.

Mam nadzieje, że się podobało. Dajcie znać w komentarzach.

Przeczytaj także: https://bezpiecznapodroz.org/tuning-formy/

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia