Multipla – Piękna w swej brzydocie…

367

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Multipla – Piękna w swej brzydocie.Bardzo kontrowersyjny tytuł prawda? Wszyscy wiemy, że są gusta i guściki. Nie każdemu wszystko musi się podobać i to co dla jednych jest piękne dla innych może być czymś strasznie brzydkim.

Tak oto nasz świat jest stworzony. Jest jednak jedna rzecz w której raczej wszyscy jesteśmy zgodni. Tak! Chodzi tu o Fiata Multiplę. Zdecydowana większość z was stwierdzi iż jest to jeden z najmniej atrakcyjnych pojazdów na świecie.
fiat_multipla_silver_front

Multipla jakiej jeszcze nie znacie.

Większość z was zna tylko taka Multiplę. Można ją dość często spotkać na naszych drogach. Nie będziemy się dziś skupiać na jej funkcjonalności i zaletach. Ba! Nawet nie będziemy się skupiać dokładnie na tej nowej wersji Multipli. Chcę wam dziś pokazać, że Multipla może być piękna. Tak dobrze przeczytaliście.

4609674776_fb8bb2efd5_b

Voilà, jest i ona. Zdziwieni? Zapewne zbieracie terasz szczęki z podłóg waszych domów. Tak, to jest właśnie poprzedniczka dobrze wszystkim znanej Multipli. Co prawda nie jest absolutnie pod żadnym względem do niej podobna no i jest oczywiście ciut starsza. Jednak o tyle o ile ówczesnej Multipli nie lubi prawie nikt, to tą starszą kochają miliony. Piękna linia, chromowana galanteria, detale wykonane z największą dbałością. To wszystko przyodziane w dwukolorowy lakier sprawia, iż nie można jej odmówić elegancji i stylu. Jej sylwetka jest mocno kontrowersyjna. Wygląda dokładnie tak jakby ktoś napompował  zwykłego Fiata 600. Nie wiem czemu, ale w mojej osobistej opinii wygląda uroczo.

SONY DSC

Jej pełna nazwa to Fiat 600 Multipla. Stąd już wiemy czemu tak bardzo przypomina Fiata 600.

Multipla parametry techniczne.

To małe urocze auto było dostępne w dwóch wariantach silnikowych o pojemności 0,6l i 0,8l oraz mocy odpowiednio 22 i 29 koni mechanicznych. Wszystko to zespolone z manualną 4-biegową skrzynią biegów. Pozwalało to rozpędzić Multiplę do zawrotnych 105 km/h. Należy przyznać iż to całkiem dobry wynik biorąc pod uwagę to iż auto ma aerodynamikę zbliżoną do tej jaką posiada osiedlowy warzywniak. Jedną z największych zalet była możliwość zabrania na pokład 6 osób. Co do dziś stanowi spore zaskoczenie jak na tak małe autko. Pierwsze Multiple zaczęły powstawać w latach 50 ubiegłego stulecia. Były dostępne również na Polskim rynku od 1958 roku. Wówczas kosztowała 80.000 zł.  Była to dość spora kwota i to ona w głównej mierze sprawiła, iż Multipla w Polsce była mało popularna. Stała się prekursorem dzisiejszych aut miejskich. Dziś można je spotkać tylko w muzeach i niekiedy na zlotach zabytkowych aut. Szkoda, że konstruktorzy nowej Multipli nie poszli śladem swoich poprzedników i nie powtórzyli Sukcesu tego małego sympatycznego autka.

Zapraszam do lektury: Polski Fiat 125p – Historia trudnej miłości

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia