STREET BOB 2015 Dyna okiem kobiety

388

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

STREET BOB 2015 Dyna okiem kobiety

STREET BOB 2015 Dyna okiem kobiety

Dopracowany w każdym calu prawdziwy bobber z linii Dyna. Siedząc na nim przenosimy się na amerykańskie autostrady niczym z filmu Easy Rider czy serialu SOA. Osobiście jestem fanką cruiserów oraz turystyków, dlatego z ogromną przyjemnością i dzięki uprzejmość warszawskiego dealera LIBERATOR Harley Davidson spędziłam 800 km w siodle legendy po, to by ocenić jak prowadzi się STREET BOB 2015 Dyna okiem kobiety.

STREET BOB 2015 Dyna okiem kobiety
foto: Ula Łukianiuk na zdjęciu Monika Jastrzębska

Bobber to po prostu przerobiony cruiser. Ich głównym wyróżnikiem jest fabryczna rama. Bober to również pierwszy typ choppera jaki powstał. Chyba większość zna kultowy film Easy Rider gdzie właśnie wszystkie maszyny to bobbery. Siadając na pojedyncze siodło i kładąc ręce na podwyższoną kierownicę Mini Ape marzyłam tylko o Route 66 i ociekających sosem barbecue skrzydełkach z pobliskiej stacji benzynowej.

STREET BOB 2015 Dyna okiem kobiety – Tak więc czas odpalać i w drogę.

Już na wstępie podoba mi się inteligentny system zabezpieczający, który składa się z breloka automatycznie uzbrajającego lub rozbrajającego system alarmowy. Wrzucam go do kieszeni i nie myślę czy wyjmę kluczyk ze stacyjki, czy włączę alarm…brelok cały czas jest głęboko w mej kieszeni i działa zbliżeniowo.

Kolejna rzecz, która bardzo mi przypadła do gustu to montowany na zbiorniku paliwa elektroniczny prędkościomierz na którym można odczytać kilka przydatnych w trasie informacji jak np. na ile kilometrów jeszcze starczy paliwa. Wskaźnik ten zmienia się proporcjonalnie do stylu jazdy.

Podnóżki i dźwignie w Street’cie fabrycznie zamontowane są centralnie co pozwala przybrać nawet wygodna pozycje do jazdy, choć ja dołożyłabym podesty dla jeszcze lepszej wygody i większych możliwości odpoczynku dla nóg. I tak jak dość wysoka kierownica kompletnie mi nie przeszkadzała tak nogi mi się umęczyły. Ale uważam, że to kwestia osobistych preferencji i wygody.

Sześciostopniowa przekładnia Cruise Drive zapewnia gładką i cichą zmianę biegów a także umożliwia jazdę na niższych obrotach przy większych prędkościach na autostradzie. Całość pozytywnie dopełnia płynnie pracujące sprzęgło. Czasem jednak miałam problem z redukcją biegów i musiałam zdjąć nogę z podnóżka i nadepnąć na dźwignię aby zrzucić przełożenie. Myślę, że jest to kwestia również indywidualna i zależna od budowy stopy.

I teraz najważniejsze! Serce!

STREET BOB 2015 Dyna okiem kobiety
foto:Ula Łukianiuk
STREET BOB 2015 Dyna okiem kobiety
foto:Ula Łukianiuk

Fabryka z Milwaukee zamontowała w tym modelu silnik Twin Cam 103 czyli mamy prawie 1,7 litra w bardzo zgrabnym i dość lekkim jak na bobbera opakowaniu. Dzięki temu Street Bob jest szybki i bardzo dynamicznie przyspiesza na każdym z biegów.
Niesamowitym i pięknym uczuciem było latanie Street’em po winklach i łukach. Czułam ogromna różnice przesiadając się z Shadow. Ten zgrabny bobberek z lekką zwinnością przechodził z winkla w drugi. Może nie była to jazda w stylu supermoto ale z pewnością przerzucanie Boba dało mi bardzo dużo satysfakcji. Trzyma się drogi na piątkę dzięki zastosowanym oponom Michelin Scorcher, które oferują naprawdę dobrą przyczepność i stabilność, także na mokrej nawierzchni. I coś, co przez chwilę poczułam…posiada ABSy!

Na trasie komfortowa dla mnie prędkość była w granicach 110-130 km/h bez szyby, do której jestem przyzwyczajona. Przy wyższych prędkościach po prostu mnie zwiewało z siedzenia…hahaha… Spalił ok. 6l / 100 km (pojemność zbiornika paliwa ok. 18l)

Jest takie powiedzenie „miłość wymaga poświęceń” i tak jest z Bob’em…poświęciłam przypieczenie krocza jak stałam w korku bo podobno „harley musi grzać” ale wybaczam…wybaczam…bo…

STREET BOB 2015 Dyna okiem kobiety – HARLEY MÓJ TO JEST TO ! KOCHAM GO !

…Tak właśnie widziany jest STREET BOB 2015 Dyna okiem kobiety

STREET BOB 2015 Dyna okiem kobiety
foto: Ula Łukianiuk na zdjęciu Monika Jastrzębska

Serdecznie podziękowania dla warszawskiego dealera LIBERATOR Harley Davidson

Swoimi wrażeniami podzieliła się – Monika RUDA Jastrzębska – Speed Ladies

przeczytaj o Mandaty 2017 zmiany – nie odmówisz mandatu

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia