AKCJA ZNICZ 2016 – zachowaj “trzeźwy” umysł za kierownicą.

151

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Akcja znicz 2018

Od jutra, 29 października, rozpocznie się coroczna AKCJA ZNICZ.

Celem Akcja Znicz jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach w czasie przygotowań do Święta Wszystkich Zmarłych. Głównym założeniem, jest eliminowanie pijanych kierowców, którzy stwarzają największe niebezpieczeństwo. Podczas kontroli funkcjonariuszy w zeszłym roku zanotowano aż 1137 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego (prawie o 300 osób więcej w stosunku do 2014 roku).

AKCJA ZNICZ 2016

Dla większości z nas święto obchodzone 1 listopada to czas, który wykorzystujemy na rodzinne spotkania. Po odwiedzeniu grobów zazwyczaj spotykamy się z krewnymi przy obiedzie lub na kawie. Jednak takim spotkaniom często towarzyszy alkohol. Niestety wielu ludzi wychodzi z założenia że “lampka wina” do obiadu nie zaszkodzi. Jednak jak pokazują wyniki z raportu “Czego Polacy nie wiedzą o alkoholu”. Nie jesteśmy świadomi jak te trunki działają na nasz organizm. że zawartość alkoholu w szklance piwa jest równoważna z kieliszkiem wódki czy lampką wina. Jakie są tego konsekwencje? A no chociażby takie, że nie jesteśmy w stanie ocenić swojego stanu trzeźwości. Mimo, iż czujemy się dobrze, mamy ograniczoną świadomość i spowolnione reakcje (co wydaje się być istotne podczas wsiadania za kółko).

AKCJA ZNICZ 2016

Warto tutaj zaznaczyć o naszym stosunku do piwa. często można się spotkać, ze stwierdzeniem, że jest ono nisko procentowym napojem alkoholowym  – często pite “dla odprężenia”. Traktowane bywa bardzo pobłażliwe. Potwierdzeniem tego są zaskakujące statystyki GUS, które pokazują, że przeciętny Polak w ciągu roku pije 99l tego trunku. Dla porównania 71l wody. Piwo w naszym kraju traktowane jest bardziej jako napój niż alkohol. Jest to przestroga dla kierowców, którzy “tylko po jednym piwku są” w stanie usiąść za kierownicę mimo, że w 0,5l piwa jest więcej czystego alkoholu niż w 50ml wódki.

Każdy alkohol – niezależnie od stężenia procentowego- oddziałowywuje na nasz organizm, dlatego apelujemy do wszystkich kierowców i ich bliskich o rozwagę i trzeźwość na drogach. Mamy nadzieję, że tegoroczne statystyki z “Akcji Znicz” pozytywnie nas zaskoczą.

Warto przeczytać: Nie zawsze droga jest bezpieczna, ale zawsze możesz zacząć myśleć

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia