Skoda Motorsport w Rajdzie Hiszpanii z podwójnym sukcesem.

232

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Skoda Motorsport w Rajdzie Hiszpanii

Zespól Skoda Motorsport w zeszłą niedzielę po raz drugi z rzędu świętował zwycięstwo w Rajdzie Hiszpanii

Dwa pierwsze miejsca – Zespół Skoda Motorsport w uważanym za jeden z najtrudniejszych rajdów – WRC 2. I tak najwyższy stopień podium zajął duet Jan Kopecký i Pavel Dresler mając przewagę 15,3 sekundę nad drugą załogą Skody – Pontusa Tidemanda i Jonasa Anderssona.

Skoda Motorsport w Rajdzie Hiszpanii
Skoda Motorsport w Rajdzie Hiszpanii

Dyrektor Skoda Motorsport po wygranej dumnie się wypowiadał. Podwójne zwycięstwo w Rajdzie Hiszpanii, który jest jednym z największych wyzwań w całym cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata potwierdza niesamowitej jakości rajdowej Fabii R5.  „To był idealny występ ze strony całego zespołu! Nieważne, czy nasze samochody jechały na asfalcie czy szutrze, na słońcu czy w deszczu, obydwie nasze załogi cały czas zachowywały koncentrację i nie podejmowały zbędnego ryzyka pomimo zaciekłej rywalizacji między sobą” – dodaje.

Rajd trwał cztery dni i przebiegał wzdłuż malowniczej Costa Daurada. Już na początku prowadzenie objął Jan Kopecký, który jako pierwszy ukończył pierwszy odcinek przechodzący wzdłuż Barcelony. Nastąpiło załamanie pogody i w piątek kierowcy musieli zmierzyć się z trudnymi warunkami pogodowymi. Tego dnia pozycję lidera otrzymał drugi kierowca Skody – Pontus Tidemand z 3-sekundową przewagą, która nie pozwoliła mu się nacieszyć tą pozycją zbyt długo. Okazję wykorzystał Kopecký wygrywając rajd z 15,3 sekundową przewagą.

Skoda Motorsport w Rajdzie Hiszpanii
Skoda Motorsport w Rajdzie Hiszpanii

Wyniki rajdu Hiszpanii WRC 2:

1. Kopecký/Dresler (Skoda Fabia R5) 3 godz. 22 min. 8.7 s

2. Tidemand/Andersson (Skoda Fabia R5) + 15.3 s

3. Turan/Zsiros (Peugeot 208 R5) + 14:54.1 min

4. van den Heuvel/Dockx – Mitsubishi Lancer Evo X + 25:02.6 min

5. Suninen/Markkula (Skoda Fabia R5) + 29:09.0 min

Niedługo odbędą się jeszcze dwie rundy, po których zakończą się Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA WRC 2 – będą one miały miejsce w Wielkiej Brytanii i Australii. Tutaj rywalizacja będzie jeszcze bardziej zaciekła, bo szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu mają trzej kierowcy jadący Skodą. Obecnie na drugim miejscu w generalnej klasyfikacji plasuje się reprezentant Team Suninen (103pkt.), a tuż za nim Esapekka Lappi (82pkt.) i Jan Kopecký (80 pkt). Najbliższe zmagania rywali można będzie oglądać już w najbliższy weekend (27-30 października ).

Przeczytaj koniecznie: Skoda Octavia RS kombi test

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia