Ford Mustang porwał serca Europejczykom

286

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ford Mustang

Ford Mustang – “klasa sama w sobie”, czyli kultowy samochód sportowy znany na całym świecie.

Pierwszy raz Ford Mustang wszedł do sprzedaży 51 lat temu w USA, jednak dopiero w zeszłym roku można go nabywać w Europie. Chętnych nie brakuje, bo od czasu europejskiej premiery sprzedano go w ilości przeszło 21 tys. egzemplarzy. Który kraj na naszym kontynencie pokochał go najbardziej?

Ford Mustang

Otóż, może to wydawać się nieco zaskakujące, ale bardzo dużą popularnością Mustang cieszy się u klientów w Belgii. Właśnie tam sprzedano 1600 modeli, co oznacza że najwięcej kierowców posiadających te sportowe auto to właśnie Belgijczycy (1 samochód przypada na 4693 kierowców). Za nimi,  z największą ilością sprzedanych egzemplarzy,  uplasowali się Niemcy ( 7281 klientów kupiło auto,  gdzie 1 przypada na 7700 kierowców). Brytyjczycy, do których trafiło 4671 samochodów (1 na 7743 kierowców). Mimo, że nie możemy konkurować pod tym względem z naszymi zagranicznymi sąsiadami model ten jest również zdecydowanym liderem, jeżeli chodzi o sprzedaż samochodów sportowych w naszym kraju. Według bazy CEPiK w przeciągu roku zarejestrowano już 391 Mustangów.

Ford Mustang

„Ford Mustang to samochód, który ma rzeszę wiernych fanów w Europie udzielających się w klubach entuzjastów tego modelu i organizujących liczne zloty. Mustang to wyjątkowy samochód sportowy. Niektórzy fani z Belgii czekali na niego dosłownie całe życie.” – powiedział Laurent Charpentier, dyrektor zarządzający Ford Belgium.

Ford Mustang

Ford Mustang dostępny jest w Europie od 2015r. z silnikami V8 5.0l i 2.3l Eco Boost w wersji fastback i convertible. 64% klientów decyduje się na silnik V8, jednak Eco Boost króluje w krajach południowoeuropejskich.  Najpopularniejszymi kolorami nadwozia są czarny, szary i czerwony.

Ford Mustang

Według danych (pisaliśmy o tym niedawno) w stosunku do roku ubiegłego sprzedaż samochodów Forda w Europie wzrosła o prawie 100%. W dużej mierze przyczyniła się do tego premiera Mustanga na kontynencie, ale także wypuszczenie na rynek modeli tj. Focus RS, Focus ST i Fiesta ST.

Jawa Mustang 50 Polowanie na klasyki artykuł o wspaniałym jednośladzie, nie bez kozery mają podobną nazwę.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia