Sportowe pasy szelkowe

1458

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Sportowe pasy szelkowe, to kolejny bardzo ważny element naszego tuningowanego auta jeśli chcemy czuć się przede wszystkim bezpiecznie przy agresywniejszej jeździe.

Gdy już zamontowaliśmy w naszym aucie fotel sportowy bądź kubełkowy zabieramy się do montażu pasów. O fotelach pisałem w moim poprzednim artykule. Jeżeli ktoś nie widział link będzie na dole. Przejdźmy więc do sedna sprawy. Rozpoczynając przygodę z KJS czy też do zwykłej jazdy już zmodyfikowanym naszym autem nie możemy zapomnieć o takim zestawieniu.  Pewnie teraz jakaś liczba z Was spytała by mnie, dobra ale czemu nie mogę mieć zwykłych pasów i zwykłych foteli. Niby też spełniają swoja formę bezpieczeństwa. No właśnie „niby”. Znacząco na duży plus pomogą nam czuć jak zachowuje się auto podczas pokonywania zakrętów. Kto ma taki zestaw w swoim aucie będzie wiedział o czym mówię.

Gdy ja jeździłem na seryjnym fotelu oraz pasach po prostu czułem jak cały „chodzę” podczas pokonywania zakrętów. Dlatego postanowiłem dokonać pewnej zmiany. Kupiłem fotel kubełkowy, który jest idealnie spasowane na mnie. Jakiś czas jeździłem ze zwykłymi pasami z powodu braku gotówki w tym czasie i wiecie co? Było po prostu do kitu. Ale liczyłem się z tym, że tak będzie więc kupiłem tak zwane szelki. Ilu punktowe i jakie wybrać postaram się podpowiedzieć za chwile. Gdy zamontowałem szelki czucie auta przynajmniej w mojej ocenie znacząco się poprawiło. Nawet te ostre zakręty wydawały się łatwe. Oczywiście fotel sportowy i pasy szelkowe nie dodadzą nam umiejętności jedynie pomogą nam czuć jak zachowuje się nasze auto podczas agresywniejszej jazdy czy też przy ostrzejszym hamowaniu.

Przejdźmy teraz do chyba najważniejszej kwestii. Jakiej firmy wybrać ilu punktowe i co równie ważne w jakiej cenie. Na rynku mamy dostępna szeroka gamę produktów począwszy od markowych z wyższej półki do takich tak zwanych „No name”. Wybranie tej drugiej opcji jest moim zdaniem niebezpieczne po prostu igranie z losem i podczas wypadku mogą tylko pogorszyć sytuacji, w której się znaleźliśmy.

Sportowe pasy szelkowe – jakie wybrać?

Wybierając pasy sportowe z wyższej półki możemy mieć pewność, że poprawią nasze bezpieczeństwo podczas np.wypadku.

 

pasy sportowe Sparco
pasy sportowe Lico czy Sabelt

Pasy wyżej wymienione różnią się  miedzy sobą tak na prawdę wszystkim i niczym, każdy z Was znajdzie w nich wiele zalet dla siebie jak i wady. Jeśli chodzi o ceny to są porównywalne i to tylko od Was zależy jakie pasy wybierzecie. Teraz przejdźmy do tego ilu punktowe wybrać i ilu calowe. Do wyboru mamy od trzech do sześciu punktów. Zarówno ważnym aspektem jest tu fotel i ile ma przelotek na pasy szelkowe. Moim zdaniem takim złotym środkiem są pasy 4 punktowe ale pamiętajmy, że im więcej punktów tym mniejsze napięcie na jedno mocowanie pasa a co za tym idzie bezpieczeństwo podczas wypadku. Lecz stając przed wyborem ile cali  ma mieć pas osobiście polecam trzy calowe. Oczywiście są jeszcze cieńsze lecz moim zdaniem trzy calowe są idealne ponieważ fajnie przylegają oraz nie przekręcają się podczas zapinania czy rozpinania, są sztywne.

Serdecznie dziękuje za przeczytanie i zapraszam do zapoznania się z moim poprzednim artykułem: Sportowe fotele kubełkowe- wady i zalety

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia