Test Hyundai i40 1.7 CRDI 7DCT kombi Premium

3911

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

test hyundai i40 1.7 CRDI 7DCT kombi

Test Hyundai i40 1.7 CRDI 7DCT kombi

Zaczynamy test hyundai i40 1.7 CRDI 7DCT kombi. Koreańczycy prą do przodu na wszystkich frontach, nie tylko giganci jak Hyundai/Kia ale nawet malutki Ssangyong. Niezawodność aut przestała być domeną Japończyków, teraz to Kia i Hyundai liderują w długości gwarancji nawet do 7 lat. W Polsce od lat koreańskie produkty cieszą się dobrą opinią dlatego z roku na rok wzrasta sprzedaż także Hyundaia. Wzrasta i to szybciej jak przyrost rynku tak więc Koreańczycy spychają konkurencję. Coraz chętniej Hyundai jest wybierany jako auto flotowe i to we wszystkich kategoriach. Właśnie i40 jest kupowany przez kadrę menagerską, jego popularność jest wynikiem bardzo wysokiej jakości ale też obsługi serwisowej. Właśnie taki argument trafia do zarządzających flotą w wielu firmach. Okazuje się że droższe marki wcale nie są na tym polu lepsze natomiast i40 jest bardzo wysoko notowany choć nie zalicza się do premium.

test hyundai i40 1.7 CRDI 7DCT kombi
wygląda okazale, kombi xxl

Teraz okiem technicznym

Test Hyundai i40 1.7 CRDI 7DCT kombi – Silnik/skrzynia

Stary dobry znajomy 1,7 turbodiesel to produkt Isuzu montowany w Kii oraz Oplach, nie jest to najnowocześniejsza jednostka. Ma to jednak swoje zalety, jest po prostu nie do zajechania. Generuje 141KM przy 4000 obr/min oraz 340Nm pomiędzy 1750 a 2500 obr/min przekazując to do automatycznej skrzyni biegów. Cały ten zespół napędowy jest w stanie nasze auto rozpędzić w trochę ponad 10s do 100km/h. Może nie jest to sprint ale auto nie jest sportową wyścigówką i raczej celuje w rozważnych i statecznych odbiorców. Jest świetnie wyciszone i nadaje się na długie trasy.

test hyundai i40 1.7 CRDI 7DCT kombi
szybkie kombi

Test Hyundai i40 1.7 CRDI 7DCT kombi – Zawieszenie/koła/hamulce

I znów nieśmiertelny McPherson z przodu, swoją drogą co by oni wszyscy zrobili gdyby nie genialny wynalazca? Tył wielowahacz, to dzięki niemu auto rewelacyjnie znosi nierówności drogi na szybkich zakrętach co ma wpływ na bezpieczeństwo. Hamulce wentylowane z przodu z tyłu zwykłe tarcze. Koła w naszej testówce miały 225/45×18 i do masy półtorej tony są wystarczające do szybkiej jazdy. Brakuje mi w ofercie regulowanego zawieszenia ale jak wspomniałem jest to auto dla statecznych i rozważnych kierowców.

test hyundai i40 1.7 CRDI 7DCT kombi

Test Hyundai i40 1.7 CRDI 7DCT kombi – Ekonomia

I tu tradycyjnie jak u wszystkich dane fabryczne są pobożnym życzeniem i oczekiwaniem zrozumienia od klienta. Średnie zużycie w warunkach jesiennych i tradycyjnie normalnej jazdy to prawie 8l/100km co jest rozczarowujące. Nawet przy spokojnej jeździe po mieście nie udało nam się zejść poniżej 7l/100km. W trasie jest już lepiej bo 5,5l/100km jest bez wysiłku do uzyskania, chyba jego domeną jest trasa, długa trasa. Jak już się rozpędzi to jedzie. Poza tym jeśli jest to pojazd dla menagera wyższego szczebla to nie bawmy się w jazdę o kropelce bo czas to pieniądz.

Test Hyundai i40 1.7 CRDI 7DCT kombi – babskim okiem

Pomimo że auto należy do koreańskiego koncernu Hyundai to zaprojektowany został w europie dla europejskiego klienta. Samochod należy do aut kasy B czyli mniejszy i miejski. Oba te przymiotniki powodują że w sposób niekonfliktowy możemy poruszać się w miejskiej jungli. Nie mamy więc problemu z parkowaniem oraz zapakowaniem zakupów do bagażnika. Hyundai jak wiele modeli samochodów innych marek  przeszedł lifting dzięki któremu auto robi coraz lepsze wrażenie wydaje się być bardziej uprządkowane i poukładane. Te spostrzezenia zmian i liftingu dotyczą nie tylko wyglądu zewnętrznego ale też wewnętrznego. Wnętrze jest zrobione z dobrych materiałów a całość nabrała delkatności i szlachetności.

Można by stwierdzić że decyzja o projektowaniu auta na starym kontynencie przyniosła oczekiwane efekty a ekspansja koncernu Hyundai na europę trwa. Informacja która ucieszy panie to szeroka paleta kolorów nadwozia oraz nowe wzory felg. Każda taka propozycja  daje nam możliwość  stoworzenia swoje własne auto. Jedynym negatywnym spostrzeżeniem nabytym podczas testu auta, to odgłos pracy silnika ale to napewno da się wytłumaczyć zagłębiając się w warunki techniczne, do czego namawiamy.

Życzymy szerokiej drogi i bezpiecznej podróży

posłuchaj eksperta co mówi o i40 Bezpieczny zakup auta Hyundai i40 czy Kia Optima

test hyundai i40 1.7 CRDI 7DCT kombi
rewelacyjne światła
test hyundai i40 1.7 CRDI 7DCT kombi
nowa moda, kierunki w lusterku, niewątpliwie poprawia bezpieczeństwo
test hyundai i40 1.7 CRDI 7DCT kombi
i na koniec brak konsekwencji, wszystko LED a tu kierunek z tyłu na korbę(czyt: żarówkę)

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia