15-letnia historia Mitsubishi – Model Outlander

0
163
Mitsubishi - Model Outlander

Model Outlander, duma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) od czasu początku produkcji w 2001 roku sprzedała się w ilości ponad 1,5 mln egzemplarzy.

Mitsubishi - Model Outlander

Trzy kolejne generacje tego modelu, jednak największą popularnością cieszy się wersja Model Outlander PHEV.  Która jest najlepiej sprzedającym się autem hybrydowym typu plug-in.

Mitsubishi - Model Outlander

Modele Outlandera pierwszej generacji (które weszły na rynek w Europie wiosną 2003 roku i po raz pierwszy w branży nadano nazwę”crossover”). Wyprodukowano w ilości 300 tys. z czego 45 000 sprzedano na naszym kontynencie. Druga generacja (2005) została opracowana przez MMC jako globalna architektura samochodów segmentu C/D pod nazwą “Project Global”. Z taśmy produkcyjnej wyjechało dwa razy więcej egzemplarzy w stosunku do pierwszego modelu. Na rynku europejskim samochód ten pojawił się na początku 2007 roku, gdzie do tej pory sprzedano ok. 145 000 sztuk. Obecnie, została opracowana już trzecia generacja, która odnosi niesamowite sukcesy nie tylko w Europie, a na całym świecie. W tym roku dostępna również w sprzedaży w Chinach. Mowa tutaj o słynnym Outlanderze PHEV (opracowany w 2012 roku ) – hybryda typu plug in nr 1 na świecie. Do końca sierpnia tego roku wyprodukowano ją w ilości 598 125 egzemplarzy. Największy popyt na ten model przypada na rynku europejskim (260 tys. sprzedanych sztuk), Ameryki Północnej (82 tys. szt.) oraz Azji Północnej (65 tys. szt.).

Mitsubishi - Model Outlander

Mitsubishi Motors Corporation już wysuwa się w przyszłość planując nową ofertę, w której będą przeważały SUV-y – dostępne będą także elektryczne hybrydy typu plug-in lub samochody w pełni elektryczne. Marka skupi się również na wyglądzie swoich modeli stosując w nich nowy, charakterystyczny design.

Mitsubishi - Model Outlander

Przeczytaj koniecznie:  Test Mitsubishi Outlander CVT 4×4