Test Renault Megane 130 DCT BOSE

237

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Test Renault Megane 130 DCT BOSE

Test Renault Megane 130 DCT BOSE

Test Renault Megane 130 DCT BOSE zaczęliśmy w zniecierpliwieniu bo parę miesięcy temu jeździliśmy Megane GT czyli wyścigówką. Teraz jest to odmiana cywilna dla ludzi potrzebujących po prostu się przemieszczać. Renault ma w Polsce swych gorących wyznawców i tych nie trzeba przekonywać ale ma też zwolenników stereotypów. Stereotypy są głęboko zakorzenione w polskim społeczeństwie zwłaszcza zmotoryzowanym gdzie prym wiodą taksówkarze legendziarze. Legenda mówi że najgorsze barachło to wszystko co na F, fiat, ford i francuskie. Najciekawsze jest to że potem ci wyznawcy mitów jak trafia się okazja kupują na taksówkę takie Renault np. Megane i…? I im dłużej jeżdżą tym bardziej są zadowoleni bo jak wiemy BMW kupuje u francuzów silniki bo są lepsze. Oczywiście jest też część wyznawców Renault ze względu na walory estetyczne oraz na wysoki komfort podróżowania.

Test Renault Megane 130 DCT BOSE

teraz okiem technicznym

Test Renault Megane 130 DCT BOSE – Silnik/skrzynia

Downsizing, downsizing, downsizing… 1200cm3 w tak dużym aucie to troche mało tym bardziej że np Mazda zwiększa pojemność. Tutaj na szczęście Renault nie poszedł drogą innych i pozostawił 4 cylindry więc silnik nie brzmi jak pralka. Jest to solidne 130KM oraz 205Nm momentu obrotowego z niskich obrotów bo już od 2000 obr/min. To wszystko na koła trafia za pośrednictwem 7 biegowego automatu dwusprzęgłowego DCT pozwalając w 10s zrobić setkę. Pomaga przy tym masa poniżej 1250kg i auto może pędzić200km/h

Test Renault Megane 130 DCT BOSE

Test Renault Megane 130 DCT BOSE – Zawieszenie/koła/hamulce

I znów nieśmiertelny McPherson z przodu, swoją drogą co by oni wszyscy zrobili gdyby nie genialny wynalazca? Z tyłu mamy wielowahacz i ta kombinacja pozwala jechać bardzo komfortowo ale też bezpiecznie przy dużych szybkościach. Renault wykorzystało w nastawach zawieszenia swoje długoletnie doświadczenia w sporcie samochodowym. Mieliśmy tego świetną próbkę w wersji GT gdzie dodatkowo były 4 koła skrętne. Tu nie mamy tego mechanizmu natomiast prowadzenie auta przy dużych szybkościach daje radość i poczucie bezpieczeństwa.

Test Renault Megane 130 DCT BOSE

Test Renault Megane 130 DCT BOSE – Ekonomia

To jest najsłabsza strona Megane, niestety pomijając fakt danych zużycia podanych przez fabrykę kompletnie bez pokrycia to jeszcze jest duży rozrzut zależny od stylu jazdy. Wrażliwość Megane na styl jazdy jest ogromna. Potrafi w trasie zejść do 5,4l/100km ale przy spokojnej jeździe, jeśli będziemy niespokojni… To potrafi spalić 2x tyle. W mieście wyrobimy się w 7l/100km co jest wynikiem zadowalającym.

Test Renault Megane 130 DCT BOSE – babskim okiem

Moje drogie koleżanki jak powiem po raz kolejny o liftingu to zaczyna robić się nudno. No cóż dziś każda marka przechodzi swoją przemianę, lifting. Oczywiście to zmiana bardzo potrzebna bo nadaje nowych kształtów, nowego sznytu, nowego rasowego wyglądu i charakteru, Tak też jest z naszą Meganką, harmonijnie wystylizowana uśmiecha się do swoich potencjalnych klientów.Zaletą auta jest dość niskie spalanie oraz odpowiednia wewnętrzna przestrzeń, którą oferuje kierowcy oraz pasażerom. Niestety według ogólnej opinii użytkowników choć mało awaryjny to jednak kosztowny w pokonywaniu usterek. Całość prezentuje się bardzo pozytywnie, co sprawia że nasza Meganka jest godnym polecenia autem.Wszystkie materiały użyte w aucie są na dość wysokim poziomie. My pozostawiamy decyzję Wam, bo sami wiemy co jest dla nas najlepsze i bez wątpienia dotyczy to naszego przyszłego auta. Dla mnie auto to mój drugi dom, miejsce w którym czuje się fantastycznie otulona bezpieczeństwem, takich samych wrażeń  i odczuć życzę Wam z całego serca.

Życzymy szerokiej drogi i bezpiecznej podróży.

więcej o Test Renault Megane 130 DCT BOSE w poradniku Bezpieczny Zakup Auta BMW 135 M czy Renault Megane TCe 

Test Renault Megane 130 DCT BOSE
tylne lamby wyglądają bardzo stylowo i zajmują dużo miejsca, widać z daleka, jest bezpiecznie
Test Renault Megane 130 DCT BOSE
reflektory LED ale projektorowe, tańsze i prostsze rozwiązanie, mniej narażone na awarię jak MATRIX
Test Renault Megane 130 DCT BOSE
bardzo rozbudowany system wspierania informacji o eko-jeździe
Test Renault Megane 130 DCT BOSE
zamiast zegarów display LED

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia