Alians Renault – Nissan teraz z Mitsubishi Motors Corporation

231

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mitsubishi Motors Corporation

Nissan Motor Company został największym udziałowcem Mitsubishi Motors Corporation (MMC) wykupując 34% akcji o wartości 237 mld jenów japońskich. Firma tym samym dołączyła do aliansu Nissana i Renault, co nam pozwoli na zwiększenie rentowności działań i zyskowności akcji marki.

Mitsubishi Motors Corporation

Nissan i Mitsubishi Motors Corporation swoją współpracę zaczną od programu synergii. Swoją uwagę skupią przede wszystkim na takich aspektach jak m.in. redukcji kosztów w zakresie wspólnych zakupów. Wspólnym wykorzystywaniu fabryk, płyt podłogowych dla samochodów i technologii. Projekt ten szacuje wzrost zysku operacyjnego dla MMC już o 1 punkt procentowy w roku podatkowym 2017 (w 2018r. o 2 punkty procentowe oraz w 2019r. o kolejne 2).

Mitsubishi Motors Corporation

Stanowisko Prezesa Zarządu zajął Carlos Ghosn, Prezes i Dyrektor Zarządzający Nissana, który stwierdził: „Rozszerzony Alians stworzy jedną z największych motoryzacyjnych grup na świecie. Generującą sprzedaż na poziomie 10 milionów sztuk w roku podatkowym 2016. Rozpoczęcie współpracy z firmą Mitsubishi Motors zasili Alians, który już od 17 lat wykazuje ducha przedsiębiorczości i współpracy kadrowej. Jestem przekonany, że wyjdzie to na dobre wszystkim udziałowcom.” Obok niego do zarządu nominowani zostali Mitsuhiko Yamashita, który ma pełnić funkcję dyrektora ds. rozwoju, Hitoshi Kawaguchi. Dyrektor Nissana ds. zrównoważonego rozwoju, Hiroshi Karube, globalny kontroler Nissana i globalny zarządca aktywów. Także, na prośbę Osamu Masuko – Prezydenta i Dyrektora Zarządzającego MMC – dyrektora ds. operacyjnych, Trevora Mann.

“Cieszę się, że Nissan wyraził chęć zapewnienia nam strategicznego, operacyjnego i kadrowego wsparcia, jako nasz nowy, główny udziałowiec. Wspierając nasz Zarząd i naszą kadrę managerską, Nissan pomoże nam odbudować zaufanie klientów do naszej firmy i zmaksymalizować przyszłe synergie wynikające ze współpracy.” – mówił o współpracy Masuko.

 

Przeczytaj o: Nissan w gronie najlepszych marek świata po raz kolejny

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia