Test Road Glide Special 2017

523

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

MY17 107 Engine. Milwaukee Eight.

Motocykl potocznie nazywany jest „Brzydulą” albo „Rekinkiem”. W rzeczywistości motocykl jest pięknym i godnym polecenia sprzętem z silnikiem Milwaukee-Eight – to dziewiąta jednostka z rodziny Big Twin. Test Road Glide Special 2017 pokazuje, że jest lubianym modelem przede wszystkim, ze względu na to, że znajduje się w gronie najwygodniejszych, najmocniejszych i najzwinniejszych motocykli turystycznych w historii Harley Davidson. Dodatkowym atutem jest mniej wibracji i ciepła dla prowadzącego i pasażera.
Test Road Glide Special 2017 – pozwala stwierdzić, że jego prowadzenie nie sprawia najmniejszych kłopotów, mimo sporej masy własnej.

Test Road Glide Special 2017
foto: Ewa Krupska

Co ten motocykl oferuje użytkownikowi?

Duża, mocowana na sztywno do ramy czasza to cecha charakterystyczna tego modelu, także Road Glide Special 2017. Czasza doskonale zachowuje się przy podróżach autostradowych przecinając wiatr, zasłania prowadzącego motocykl, dając komfort podróży, nie powoduje pływania kierownicy, chroni przed warunkami atmosferycznymi. W czaszy zamontowane podwójne reflektory.

W teście Road Glide Special 2017 zwróciliśmy również uwagę na nowy silnik i nowe zawieszenie.

test Road Glide Special 2017
foto: Ewa Krupska

Na początek o silniku, bo to zupełnie nowa jednostka napędowa. Dwucylindrowy silnik Milwaukee-Eight powiększono do pojemności 107 cali, co odpowiada 1745 cm3. Lepsze wyważenie silnika pozwoliło zniwelować 75 % drgań na biegu jałowym, zachowując dotychczasowy charakter V-twina. Poprawiono także chłodzenie. Inżynierowie Harley’a podnieśli parametry silnika, dodając mu 10% mocy i zwiększając moment obrotowy, aż do 150 Nm, przez co podróż jest jeszcze bardziej komfortowa. Zapewne większość motocyklistów dosiadających motocykl Road Glide Special 2017 potwierdzi tą opinię.

Zaprojektowano zupełnie nowe przednie i tylne zawieszenie. Jego zmienione elementy, dają bardzo duży komfort podróży oraz prowadzenia. Dzięki temu nie ma efektu tzw. „pływania motocykla” jak zdarzało się w poprzednich modelach kanapowców. Zawieszenie jest dużo twardsze, mamy większą kontrolę przy prowadzeniu motocykla, a jednocześnie idealnie wybiera wszelkie nierówności.

Test Road Glide Special 2017 pokazuje, że z uwagi na zamontowane duże wodoszczelne kufry  podróżowanie odbywa się z całkiem dużą jak, na motocykl, ilością bagażu.

test Road Glide Special 2017
foto: Ewa Krupska

Podsumowując Road Glide Special Special Model 2017

Długość: 2430mm
Wysokość siodła: 685mm
Pojemność zbiornika paliwa: 22.7l
Masa, bez płynów: 372.0kg
Silnik: Milwaukee-Eight
Pojemność skokowa 1745 cc
Elektroniczny sekwencyjny wtrysk paliwa (ESPFI)
Moment obrotowy: 150 Nm

Test Road Glide Special 2017 – dzięki uprzejmości warszawskiego dealera LIBERATOR Harley Davidson

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia