Stojąc przed wyborem, turbo czy kompresor.

1137

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W obecnych czasach coraz więcej pojawia się aut, w których są montowane kompresory czy turbo. Moim zdaniem jest to przyszłość jeśli chodzi o motoryzacje. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z artykułem.

Podnieś moc w swoim aucie.

Chcąc podnieść moc w swoim aucie mamy tak na prawdę szerokie pole do popisu. Do wyboru mamy multum możliwości ale, który jest skuteczny? W tym artykule będę chciał przedstawić podniesienie mocy za pomocą kompresora lub turbo. Która opcje wybrać? Wybór należy oczywiście do Ciebie. Zarówno obie opcje dadzą nam przyrost mocy jak i momentu obrotowego i to w dużym stopieniu. Stojąc przed wyborem zdecydowanie wybrał bym turbo. A czemu? Zdecydowanie na większa ingerencje oraz na głośność pracy silnika przy turbo.

 Turbo:

turbo

Turbo działa na zasadzie dostarczania większej ilości powietrza. Wtryskiwanie większej ilości powietrza pozwala na dostarczenie większej ilości paliwa. Podczas spalania takiej mieszanki możemy dostarczyć około 25-50 procent  dodatkowej mocy. Warto nadmienić, że auto doładowane jest bardziej ekologiczne. Oprócz zwiększonej mocy dzięki turbo zwiększa się także moment obrotowy silnika. Jeśli mowa o awaryjności turbo to silnik tak doładowany może przejechać od 50 do nawet około 200 tysięcy kilometrów. Zależne jest to przede wszystkim od dbania o pojazd doładowany turbo. Moim zdaniem silniki z turbo są przyszłością. Podejrzewam ze za kilka lat będzie to na porządku dziennym. Silnik doładowany zużywa mniej paliwa oraz można dostarczyć bardzo duża ilość mocy.

Kompresor:

kompresor

Wkładając kompresor nie musimy aż tak dbać o niego co wcale nie oznacza ze nie jest awaryjny. Każdy większy mod w naszym aucie może dostarczyć jakieś minusy. Jak to mówią. Jak dbasz tak masz. Musimy pamiętać, że używając kompresora musimy pamiętać o kontrolowaniu paska napędzającego oraz sprawdzać stan filtra powietrza. Zbyt duża eksploatacja paska można doprowadzić do zerwania się e trakcie jazdy. Tak ja w turbo również przy kompresorze dostrzeżemy duża przyrost mocy oraz głośności pracy silnika. Do plusów należy dodać małą awaryjność, dużą sprawność oraz liniowy przyrost mocy natomiast do wad należy dodać większe zużycie paliwa.

Koszt założenia turbo a kompresora:

kompresor_vs_turbo

Ceny miedzy kompresorem wahają się pomiędzy 2-3 tysiące. Wszystko jest zależne od tego za jaka cenę wyrwiemy graty. Kompresor możemy włożyć za mniej więcej 3-5tysiecy polskich złotych natomiast turbo za mniej więcej dwa razy tyle. Z racji na cenę turbo jest droższe ale na dłuższa metę jest to lepsze rozwiązanie. Dlatego warto się zastanowić co wybrać. Wiadomo ile ludzi tyle opinii. Osobiście uważam, że warto iść swoja droga i nie kierować się opiniami innych.

Podsumowując.

Montując turbo czy kompresor w swoim aucie dostarczymy dodatkowy przyrost mocy. Na, który zabieg się mamy zdecydować? Usiądź na spokojnie i pomyśl jakie są za i przeciw. Moim skromnym zdaniem lepiej założyć turbo ze względu na wiele plusów, które wymieniłem wyżej. A tak poza nawiasem uwielbiam dźwięk turbo. Serdecznie dziękuje za czas poświęcony na przeczytanie artykułu oraz zapraszam do zapoznania się z moim poprzednim tekstem: https://bezpiecznapodroz.org/nitro-czym-takiego-daje-bezpieczna-podroz/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia